22. 1. 2022

Dvě strany jedné mince. Příběh prvního bratra

Od Jan Rzounek

Odpuštěním k životu | Část IV.

Budu to vyprávět jako příběh.

Příběh prvního (staršího) bratra.

Bylo mi sedm let, když se narodil brácha. Nejdřív jsem byl nadšený. Byl to takový malý člověk s těma svýma malinkatýma prstama, nohama, rukama. Bylo neuvěřitelný jak něco takhle malého dokáže vůbec existovat.

Po několika týdnech od jeho narození jsem ale najednou pochopil, že začíná v životě mých rodičů existovat pouze on. Ať jsem se snažil sebevíc, tak pozornosti jsem měl pořád méně a méně. A když začal brácha mluvit, tak bylo vlastně de facto po všem. Můj život se zúžil pouze na školu a pár přátel.

Ta láska a pozornost rodičům mi strašně chyběla. Chtěl jsem pro ně být stejně důležitý jako byl on. Ale nešlo to.

Nakonec jsem se s tím naučil žít. Našel jsem si partu s kterou jsme různé blbli a pili. To jak jsem udělal nástavbu si skoro ani nepamatuju.

Hned po škole. V mých 19 letech se mně a mé přítelkyni narodil první syn. Nejdřív jsem z toho byl úplně vyděšený, ale ukázalo se, že to přineslo ještě něco skvělého do mého života. A tím byla rodina mé přítelkyně, která se ke mně chovala tak, jak jsem si to vždycky přál od vlastních rodičů. Tahle věc mě neuvěřitelně nakopla do dalšího života a za další dva roky se nám narodili dvojčata. 

Povedlo se mi získat skvělou práci, měl jsem hodnou ženu, tři skvělé děti, novou rodinu.

Všechno to o co mě bratr připravil jsem opět získal zpátky. 

To že se ale narodil a, že jsem se díky němu stal neviditelným. Mu ale nikdy nezapomenu.

Příběh druhého (mladšího) bratra.

Část V., je dostupná 23.1.2022 od 8:00