15. 7. 2022

Nové kolo očkování již od srpna. Opět bez registrace a dohledu lékaře. Anamnéza očkovaného nikoho nezajímá

Od Jan Rzounek

Vlastimil Válek rozhodl, že se od začátku srpna můžeme začít znovu očkovat. Bohužel někdo ministrovi zdravotnictví zapomněl říct, že vakcíny jsou na předešlé mutace covidu. A tak jen stěží budou vakcinovaného člověka chránit.

Dále Vlastimil Válek doporučuje, aby se nosily roušky v hromadné dopravě. Naštěstí to doplnil tím, že řekl, že takové chování očekává od lidí, kteří vykazují symptomy nachlazení. Což trošku narovnalo můj názor na nesmyslné nošení respirátorů v letních obdobích, kdy má člověk možnost dýchat čerstvý vzduch a vstřebávat do sebe vitamíny ze slunce.

Mám za to, že nyní je nejlepší doba pro prodělání nějakého respiračního onemocnění, protože počasí krásně nahrává naší imunitě. A tak prodělaná nemoc v tuto dobu, dokáže vytvořit dobrou imunitu pro zimní období.

Co mě ale neustále zaráží je, že Ministerstvo zdravotnictví nezrušilo očkovací centra kde nepotřebujete žádnou registraci. Ba naopak bych očekával, že očkování bude probíhat pouze pod dohledem lékaře, který zná dokonale vaší zdravotní kartu. A je schopen relevantně určit jestli očkování vůbec potřebujete, anebo jestli vám složení vakcíny nemůže způsobit nějaké komplikace v souvislosti s vašimi nemocemi.

Je to ve své podstatě první “lék” na světě který dokáže „léčit“ smrtelnou nemoc a přitom vám jí píchnou třeba i na nádraží.

Jak by řekl klasik: ,,I zázraky se někdy dějí.“

V každém případě doufám, že tento rok se najde více lidí, kteří budou nad opětovným očkováním více přemýšlet.

Dnes už není žádným tajemstvím, že „vakcína“ proti covit-19 oslabuje očkovaného a ten, tak ztrácí přirozenou imunitu. Kterou následně musí opět získat novým naočkováním.

Problém je ale v tom, že rozmezí mezi očkovacími dávkami se neustále zkracuje. Již teď jsou to čtyři měsíce. A počítám, že pátá dávka proběhne už za tři.

Zajímavosti je, že se společností Pfizer máme několikaletou smlouvu, která zahrnuje měsíční odběr vakcín v hodnotě necelé jedné miliardy Kč. A to i za předpokladu, že je nebudeme potřebovat a nebo nebudeme schopni spotřebovat.

Takže vydáme 12 miliard ročně za vakcíny. A následně další miliardy za likvidaci dávek, které nevyužijeme. Protože očkovací látka se musí likvidovat jako chemikálie. A to je velmi drahá záležitost.