20. 7. 2022

Podána žaloba na vládu. Fiala nás žene do chudoby. Miliardy pro ČEZ zaplatí český občan. Staré vakcíny na nový virus | KTV live

Od Jan Rzounek

Úvodem

Jedná se o přepis rozhovoru mezi JUDr. Jindřichem Rajchlem a PhDr. Mgr. Karlem Divišem. Svolení k přepisu bylo uděleno panem Ivanem Smetanou. Zřizovatelem a prezidentem zapsaného spolku KTV.

Stát zbytečně obchoduje na lipské burze, kde nyní musel složit jistinu dalších 74 miliard Kč. A český občan, tak musí platit až pětinásobek ceny, kterou by neplatil pokud by elektřina nebyla přepákována přes lipskou burzu.

Část 11.

Nějaké slibování DPH je pouze kosmetická úprava, která tady nebude řešit vůbec nic. 

A až bude premiérem téhle země člověk, který bude mít zájmy občanů České republiky na prvním místě, tak to bude první věc, kterou udělá. To není žádná věda. Ti experti, kteří toto doporučují tady jsou. Dělají to 20 30 40 let. Jsou to strašně zkušení lidé, kteří jsou z byznysu a je to jenom o tom, aby ten premiér nesloužil cizím zájmům cizích zemí, ale zájmům téhle země. To je úplně to nejdůležitější.

Ivan Smetana: 

Poslední otázka za KTV. Možná jste zaznamenali, že Jana Zwyrtek Hamplová podala 11. července podnět o podezření z trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby. A týká se to poskytnutí celkem tří úvěrů ČEZu.

Víme, že tady není politická vůle, aby byly věci šetřeny. O tom se nemusíme bavit. To si myslím, že v tom jsme zřejmě všichni zajedno. 

Krátce. Jste přesvědčení, že je to oprávněné to, co podala Jana Zwyrtek Hamplová?

Jindřich Rajchl:

Za mě, je to jednoduché, protože já jsem to s ní psal. Takže já nemohu odpovědět jinak než ano.

Jana je autorkou té kostry toho textu. Má na tom jednoznačně největší podíl, ale konzultovali jsme to společně. A zcela jednoznačně tomu tak je. Já jsem o tom bytostně přesvědčen, protože v současné době tato vláda hospodaří s majetkem, s naším společným majetkem, s našimi společnými penězi naprosto skandálním způsobem a reálně ožebračuje lidi v přímém přenosu. A reálně to, tak je. 

Samozřejmě, že státní zastupitelství nás bude zase poučovat a bude nám dělat školení. Ale jednoduše realita, je taková, že k naplnění té skutkové podstaty dochází. Nejsou to tři úvěry, je to jeden úvěr ve třech tranších. To jenom takový detail. Není to nic podstatného, ale aby to bylo zřejmé.

Jen tři krátké body k tomu. 

Zaprvé: první miliardu půjčujeme za 3% p.a., v momentě kdy Česká národní banka má základní úrokovou sazbu 7%. Za mě naprosto nepochopitelná věc. To je dáreček. 

Jestli mi někde seženete úvěr za 3%, tak vám zato štěstím utrhnu ruce. 

Zadruhé: minoritní akcionáři se na tom nepodílí vůbec. Nechápu proč? Jestliže se někam tedy posílají tři miliardy euro, tak proč to celé má platit 70% akcionář. A ti co drží 30%, tak se na tom nijak nepodílí. Ani korunu. Další dáreček. Nechápu proč to mají platit daňoví poplatníci a ne ti akcionáři. 

A zatřetí: a to je to nejdůležitější. My posíláme na lipskou burzu 74 miliard Kč, ale kdybychom udělali ten proces, který já jsem naznačil. To oznámení, to jednání, tak za těch 74 miliard jsme mohli odkoupit většinu z těch 30%, co vlastní minoritní akcionáři. Ne-li to celé, protože říkám. Ty kroky by vedly k tomu, že by se ta cena akcií ještě propadla. Takže je to naprosto neomluvitelné plýtvání s penězi nás všech a je to plýtvání, které už není podle mého názoru na úrovni neznalosti, nebo hlouposti – i když pana Stanjuru moc nepřeceňuji, když on jako elektrikář těch finančních znalostí zřejmě moc nepobral -, tak ale to už je jednoduše záměr. To už je reálně záměr a není prostě možné, aby jediná společnost, která obchoduje s elektřinou věnovala 74 miliard za 3 procentní úrok. A není možné, aby minoritní akcionáři, kteří tam mají 30% se na to vůbec nepodíleli. 

A co je nejhorší, znovu říkám ta situace kdy víme, že budeme potřebovat tu energii pro nás, tak tohle nás zavazuje k tomu, že budeme dále exportovat a to je přímé ohrožení energetické bezpečnosti České republiky.

Karel Diviš:

Tady já jsem ten text na rozdíl od pana Rajchla s tou dotyčnou právničkou nepsal, nebo jsem se na něm nepodílel. Takže tady jsem ve značné nevýhodě. 

Ale řeknu na rovinu, že neznám ty podrobnosti jako pan Rajchl. Ale tak jak to pan Rajchl popisuje, tak pokud by to takhle skutečně bylo, tak je to stresující, strašidelné, ale já se k tomu vyjadřovat nechci. Protože bych si vymýšlel. Nejsem s touto problematikou, s tímto dopisem blíže seznámen.

Jindřich Rajchl:

Tady to tak je. Jen pro představu lidí abychom věděli o čem se bavíme. 

Stát si letos za dividendy ČEZu vzal 18 miliard korun a teď poslal 74 miliard Kč do Lipska na burzu. Což znamená, když to zprůměrujeme – každý rok je ta dividenda trošku jiná – ale v podstatě čtyři roky z toho, co jsme vybrali z ČEZu jsme poslali na lipskou burzu. Což je naprostá šílenost. Skandální šílenost. Nepochopitelný krok, který by nikdo normální, nikdo reálně uvažující nemohl udělat.

Ivan Smetana:

Pánové ještě jednou vám děkuji za slušnou a úžasnou debatu dneska jsem si díky vám odpočinul.

Jindřich Rajchl:

Ještě to utrácení. Těch 74 miliard, je pořádná porce. Takže tam je to jedno z prvních věcí, které bych jmenoval, protože když opustíme lipskou burzu, tak oni nám tu kauci musí vrátit. Takže hned bychom byli bohatší o nějaké čtyři miliardy eur, protože jedna kauce už tam ležela. Ale druhá věc je ta, že… věc, kterou musím zmínit a to je 900 milionů za odběr vakcín, které již dnes, je zřejmé, že nespotřebujeme. A že je následně budeme po uplynutí expirace likvidovat. A to za další peníze. Takže de facto zaplatíme dvakrát. 

Takže 900 milionů Kč vyhazujeme do kanálu a nikoho to nezajímá. To považuji za naprostou šílenost.

Karel Diviš:

Tak tady, aby jsme to nějak na závěr slušně uzavřeli, tak tady také souhlasím s tím, že to považuji za šílenost. Takže oceňuji, že pan Rajchl velký sportovec stejně, tak jako já, že je vidět, že sportovci do sebe někdy umí tvrdě jít a nemusí u toho používat nějaké nefér prostředky. Takže mně se to líbilo, že jsme to udrželi v nějaké sportovní rovině a možná je vidět, že i ti sportovci do té politiky patří. Pánové mějte se a díky za setkání a za pozvání.

Jindřich Rajchl:

Já děkuji také moc za pozvání a děkuji všem divákům, kteří nás tady sledovali. Snažil jsem se dívat i na ty komentáře a velmi často je to o tom, že vy nám píšete, co teď s tím. 

My vám můžeme ukázat cestu, ale vydat se po ní musíte Vy sami. Je to vaše rozhodnutí a nakonec, je to ta nespokojenost, která bude podle mého názoru sílit a já prostě věřím v to, že ti lidé se zvednou z těch svých gaučů v momentě kdy pochopí, že jim nic jiného nezbývá.

A férové přiznávám, že my budeme podávat žaloby a budeme bránit lidi a spoustu z nich jsme ubránili před tou šílenou zvůli. Budeme podávat trestní oznámení a žaloby a budeme dál s odborníky pracovat na tom, abychom otevírali lidem oči. 

Ale nakonec to otevření musí být od vás samotných a prostě základ, je vzít si správu téhle země zpátky do svých rukou. 

Nyní to drží v rukou lidé, kteří to buďto neumějí a nebo to nechtějí umět. A já si bohužel myslím, že to nechtějí umět, že dnes už je to opravdu záměr. Naprosto záměrné poškozování zájmu občanů České republiky.


Dále se pánové pustili do historických faktu, které patřily daleko do rakouska-uherska a dále. Více můžete vidět ve videu.


Udělení souhlasu o šíření textu

Svolení k přepisu bylo uděleno panem Ivanem Smetanou. Zřizovatelem a prezidentem zapsaného spolku KTV. Další šíření textu, je možné pouze ve formě zkráceného zápisu. A musí být před publikací předloženo správci stránek srdcerepubliky.cz prostřednictvím emailu info@nrwebmedia.cz. Kopírování textu a jeho zveřejnění bez předešlého souhlasu, je zakázáno. Vlastníkem obsahu webových stránek Srdce Republiky, je NR WEB MEDIA.