20. 7. 2022

USA nakupují od Ruska více plynu a ropy než před válkou na Ukrajině. Euro padlo pod cenu dolaru | KTV live

Od Jan Rzounek

Úvodem

Jedná se o přepis rozhovoru mezi JUDr. Jindřichem Rajchlem a PhDr. Mgr. Karlem Divišem. Svolení k přepisu bylo uděleno panem Ivanem Smetanou. Zřizovatelem a prezidentem zapsaného spolku KTV.

Válečný konflikt na Ukrajině, je totožný s válečným konfliktem USA v Iráku. Proč tehdy nebyly nastaveny žádné sankce ani embarga vůči USA? Naopak jsme se válečného konfliktu zúčastnili také. Je snad ukrajinský život důležitější než ten íránský?

Část 6.

Takže pokud chceme zrušit války, tak musíme zrušit zbraně. Což by bylo ideální. Bohužel to není reálné z těch důvodu o, kterých jsem mluvil. Tady já s vámi v zásadě souhlasím. Tady nebudu říkat něco jiného.

Jindřich Rajchl: 

Znovu říkám, ty války jsou agresorské války. A USA dnes například pomáhají Saúdské Arábii v Jemenu. Ale znovu říkám, že Irák byl opravdu flagrantním příkladem. Dnes už víme z těch dostupných informací, že USA věděli, že Saddám Husajn ty zbraně hromadného ničení nemá. Ale vytvořili si to jako záminku, vstoupily do do Iráku a zemřelo tam půl milionu lidí. A nebyla žádná sankce a nikdo neříkal, že Bush s Blairem patří před válečný tribunál v Haagu. A, že musíme dělat sankce na nějaký dovoz amerického zboží. Tak proč se teď chováme jinak? Kde je ten důvod? Protože to někdo chce.

Karel Diviš: 

To je samozřejmě z psychologického hlediska. Protože pokud, je něco nějakých 300 km od našich hranic, tak se na to každý díváme absolutně jinou optikou. Neříkám, že to je správně ale…

Jindřich Rajchl: 

…kdyby na to Ukrajinu zaútočila USA, tak se dneska vůbec nic neděje. A ještě řekneme, že tam šíří demokracii. To je právě to nejhorší, že to je pouze mediální obrázek, který vám tady média vnutí, že takhle to je. A ti lidé, mnoho lidí ten obrázek akceptuje. Ale skutečnost je taková, že tady jde zase pouze o moc a o peníze. A Evropská unie, je za největšího tydýta v celém v tomhle konfliktu. 

Euro poprvé po 20 letech se snížilo na úroveň dolaru. Do konce kleslo ještě níž. Evropská unie tady páchá ekonomickou sebevraždu. A ve stejný moment kdy USA navyšuje export z Ruska – oni kupují víc plynu a víc ropy než kupovali před válkou -, a nás tady nechají abychom páchali sebevražednou misi. A pokud se nezačneme chovat racionálně a normálně, a nepřestaneme naskakovat na tyhle mediální narativy – naprosto hloupé -, tak se nic nezmění. 

Já neříkám nic o tom, že Irák je daleko a Ukrajina je blízko. To je možná z hlediska nějakých obav lidí. Ale realita je taková, že kdyby USA řekli, že na Ukrajině je nacistický režim a, že tam jdou šířit demokracii, tak jako do Iráku, tak tady tomu všichni ještě zatleskají. A to je na tom to nejsmutnější. Že jsou tady naprosto dvě stejné absolutně totožné situace a jenom ta media vám dokážou vsunout tu myšlenku – vložit do hlavy -, že jednou je to v pořádku a jednou to v pořádku není. Je to naprosto stejné v obou dvou případech.

Karel Diviš: 

V obou dvou případech to stejné je. Teda rozdílm, co se týká Ukrajiny je, že USA nenapadly bezdůvodně Ukrajinu…

Jindřich Rajchl: 

… akorát napadly bezdůvodně Irák. To je pravda. A kdyby o to šlo, tak by napadly bezdůvodně i Ukrajinu. Nebo ono by to nebylo bezdůvodně, oni by si ten důvod určitě zase vytvořili. Tak jako v tom Iráku. Jako pochopte to. Vždycky války začínají tak, že ten silnější si vytvoří záminku, aby vstoupil do války. 

Karel Diviš: 

Já jsem s vámi souhlasil, že ta válka v Iráku nebyla v pořádku.

Jindřich Rajchl: 

Když 1.9.1939 vstoupilo Německo do Polska, tak to bylo na základě útoku na rádiovou stanici v Gliwicích. Kdy Hitler vzal Wehrmacht, oblékli je do polských uniforem a řekl, že mu Poláci zaútočili na na Gliwice. 

Ta velmoc, která chce tu válku zahájit vždycky najde tu záminku. A znovu říkám, že kdyby USA chtěli vstoupit na Ukrajinu, tak by si tu záminku vytvořili. A naše média, aby servírovala, že je to šíření demokracie.

Karel Diviš: 

Ale ten rozdíl je v tom, že USA nechtějí, nebo by nechtěli nikdy vstoupit na Ukrajinu. Tak jak to popisujete. To je jakoby ten rozdíl.

Jindřich Rajchl: 

Ale USA takto vstoupili do Iráku. To je Ukrajina jakoby v něčem lepší? Já tomu prostě nerozumím. Jestli je tam válka zahájena bezdůvodně na základě vymyšlené záminky, tak je mi úplně jedno jestli to Irák a nebo Ukrajina. Protože pro mě, je život iráčana stejný jako Ukrajince. A v jednom případě tady tomu nadšeně tleskáme a schvalujeme tady humanitární bombardování Jugoslávie. Což já považuji za jednu z největších ostud zahraniční politiky v celé historii naší země. A opět nám zase média vysvětlí, že teď je to jinak. A ty lidi to prostě koupí. A to je prostě strašně špatně. A realita je jednoduše taková, že každá válka, je špatná válka. Je to jednoduše selhání diplomacie.

Karel Diviš: 

Nelíbí se mi, že házíte lidi do jednoho pytle. Tím ty lidi trošku urážíte protože…

Jindřich Rajchl: 

…já je neházím do jednoho pytle…

Karel Diviš: 

…tomuhle nemůže prostě normální člověk tleskat. Tomu, co říkáte . Ani válce v Iráku ani válce na Ukrajině. Tady skutečně nemůžu souhlasit, že by lidé jakkoli tleskali, nebo by ztranili jedné či druhé straně. Já se s lidmi potkávám na ulici v rámci své kampaně a říkají to, co si myslím i já. Že velmoci bohužel hledají záminky. V tom jednoznačně souhlasím s vámi, že hledají zbrojní lobby. Hledají záminky. Protože nevyrobíte zbraně za miliony dolarů, abyste je potom někde skartovali. Což znamená, že ty zbraně potřebujete užít. To je ten problém dnešního světa. A ta kvalitativní změna – pokud by měla přijít -, tak to chce úplně jiný pohled na věc. Ale to se bavíme o celých korporacích. Jak to funguje a tak dále.

Jindřich Rajchl: 

Fakt nemůžu souhlasit. Protože podívejte se, když byl Irák, co se dělo. Že by byly nějaké sankce na USA, nebo na Anglii? Ani náhodou. Dokonce my jsme tam poslali jednotku. Podíleli jsme se na tom, protože to tak je. A bylo dalších spousta věcí. A neviděl jsem, že by se tady podnikatelé skládaly na to, aby posílali zbraně pro Irák, aby se mohl bránit americké agresi. Neviděl jsem to. Nic takového se tady nedělo. Naopak jsme se na té agresi podíleli. Tudíž neseme i část viny na té…

Pokračování v časti 7.Udělení souhlasu o šíření textu

Svolení k přepisu bylo uděleno panem Ivanem Smetanou. Zřizovatelem a prezidentem zapsaného spolku KTV. Další šíření textu, je možné pouze ve formě zkráceného zápisu. A musí být před publikací předloženo správci stránek srdcerepubliky.cz prostřednictvím emailu info@nrwebmedia.cz. Kopírování textu a jeho zveřejnění bez předešlého souhlasu, je zakázáno. Vlastníkem obsahu webových stránek Srdce Republiky, je NR WEB MEDIA.