3. 8. 2022

Máme-li pochopit, jak může rozklad země a zchudnutí jejích obyvatel vyhovovat předsedovi vlády, musíme si připustit, že Fiala nepracuje pro lidi této země, ale pro někoho jiného

Od Jan Rzounek

“Orbán hned na začátku války ukázal, že mu záleží na maďarských podnicích a spotřebitelích a že je nenechá padnout, respektive zchudnout. Ukázal svým lidem, že jsou pro něj prioritou, stal se vlastně tím světlem na konci tunelu. Příklad Maďarska dle všeho strhl i Slovensko. Polská situace…. Činí vše pro to, aby ceny energií zůstaly co nejnižší, podniky nemusely zavírat a lidé nechudli. Fiala samozřejmě činí pravý opak. Nečeká zjevně na nic, současná situace mu vyhovuje”.

“Máme-li pochopit, jak může rozklad země a zchudnutí jejích obyvatel vyhovovat předsedovi vlády, musíme si připustit, že Fiala nepracuje pro lidi této země, ale pro někoho jiného.”“…ten člověk byl ve velmi mladém věku, 40 let, zvolen rektorem druhé největší university v republice, tedy do funkce, která u standardních akademiků bývá vrcholem celoživotního snažení.

Dosáhnout takto brzy, tak vysoké mety – a dosáhnout jí bez zjevných zásluh! – naznačuje, že ten člověk buď musel mít velice mocné spojence, nebo musel úplně všechny přesvědčit, že právě jim půjde na ruku. Což jsou vlastnosti agenta nebo lokaje, ale ne vůdce národa v čase krize.”

Martin Konvička, pedagog | Zdroj rozhovoru: Parlamentní listy

Odkaz na příspěvek na Facebooku: Jana Zwyrtek Hamplová