4. 8. 2022

Jsem připraven obhajovat ty, kteří budou protiprávně obviněni ze spáchání jakéhokoliv trestného činu | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Naprosto netuším, proč by měl ten slavný nový útvar monitorovat lidi, kteří se nedopustili žádného trestného činu. A ještě za mnohem skandálnější považuji to, jak je možné, že se tady ministr vnitra otevřeně přiznává, že přímo úkoluje určitý policejní útvar, nadto s evidentně politickým zadáním.

Challenge accepted, švábe!

Takže, pane ministře:

1) jsem připraven obhajovat ty, kteří budou protiprávně obviněni ze spáchání jakéhokoliv trestného činu

2) pokud je kauza aktuálně policií vyšetřovaná, pak jediný, kdo je oprávněn sdělovat jakékoliv informace o průběhu vyšetřování je tiskový mluvčí NCOZ. Pokud jste si ty informace vyžádal, pak jste zcela evidentně porušil zákon. Pokud jste tuto jednotku přímo zaúkoloval, tak se dokonce jedná o trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby.

3) pokud máte informace z tohoto živého spisu, kde máme záruku, že jste si nevyžádal informace ze spisu v kauze Hlubuček a nesnažíte se zadávat politicky motivované úkoly i v této věci?

Seberte poslední kousek cti, pokud vám ještě alespoň nějaká zbyla, a zachovejte se jako muž! Máte kliku, že žijeme u nás a ne v Japonsku. Tam byste měl spáchat seppuku – v našich končinách byste měl vystačit s demisí.

Podruhé jste se totiž přiznal k naprosto neetickému jednání. Poprvé to bylo před pár týdny, když jste řekl, že jste se zasadil, aby Hlubuček nebyl jedničkou na kandidátce – ergo jste přiznal, že jste o jeho problematických aktivitách byl zpraven. Jinak byste neměl důvod jej tímto způsobem degradovat.

Nemáte prostě ve své funkci co dělat – a proto Vás veřejně vyzývám, abyste z ní odstoupil!

Odkaz na příspěvek na FB: Jindřich Rajchl