7. 8. 2022

,,Za komunismu jsem se narodil a za komunismu asi i umřu“ | Setkání: Jindřich Rajchl a Jarek Nohavica

Od Jan Rzounek

Když jedete do Ostravy, tak vás jen těžko může potkat něco lepšího než setkání na obědě s jednou z největších legend tohoto úžasného města, skvostným bardem a naprostým mistrem básnického pera Jarkem Nohavicou.

Jeho výrok „za komunismu jsem se narodil a za komunismu asi i umřu“ je patrně nejvýstižnější charakteristikou současné šílené doby. On to prostě fakt umí.

Povídání s ním bylo příjemné, přátelské a neskutečně lidské. Na závěr jsme si ještě vysloužili pozvání na beznadějně vyprodaný Jarkův koncert pod Žižkovskou věží v Praze. Asi ani nemusím psát, jak moc se na něj těším.

Na závěr jsme udělali ještě rychlou fotku – moje žena mi říká, že na ní vypadá strašně a Jarek mi psal, že vypadá jak puberťák, co stojí poprvé vedle hezké ženské. Mně se ale ta fotka neskutečně líbí – čiší z ní prostá lidská radost. A tu potřebujeme v současné době ze všeho nejvíc.

Jinak s ohledem na to, že mi Janička zakázala tuhle fotku sdílet a že má přístup k tomuto mému účtu, tak jsem nucen použít parafrázi aktuálně oblíbené výzvy: Sdílejte, než to smaže! :)))

Odkaz na příspěvek na Facebooku: Jindřich Rajchl