10. 8. 2022

Rozhovor o přerušení dodávek ropovodem Družba, co vláda nedělá ale měla by, jak bude vypadat krize bez fosilních surovin, kdo vlastní zásobníky na plyn, pomůže Německo nebo jsme v tom sami, ČEZ a jeho čtyřiceti násobné výdělky, atd. | Rajchl a Noveský

Od Jan Rzounek

Plyn v zásobnících není náš, ale Německa. LNG nikdy nemůže nahradit plyn z Ruska, protože na to neexistují kapacity. Pokud přestane Rusko dodávat fosilní suroviny, tak je konec. To, že by se s námi Německo rozdělilo o fosilní suroviny, je nesmysl. ČEZ uměle navyšuje ceny elektřiny i přesto, že nevykazuje žádné nové stavby díky kterým by musel tyto kroky činit. Nejsme demokratická země, protože jako jediná v Evropě nemáme přímou smlouvu s Ruskem. Nevlastníme nic, co by zajišťovalo energetickou bezpečnost. Vše co vláda činí, se zdá jako cílená destrukce.

Daleko více se toho dozvíte v rozhovoru mezi panem Jindřichem Rajchlem a Ivanem Noveským.

Jedná se o velmi podstatné detaily celého fungování dodávek fosilních surovin. Jaké máme možnosti do budoucna. Co se stane pokud Rusko zastaví dodávky. Kdo nám pomůže. Jak bychom se měli zachovat. Jasně a dopodrobna vysvětleno řešení celé situace.

Video si můžete pustit na stránkách zde, ale ještě lépe na profilu pana Jindřicha Rajchla.

Odkaz na video: ZDE

Transparentní účet: Strana PRO