13. 8. 2022

Duha za naše peníze, politikům chybí odpovědnost, miliardy bez užitku, do ČR ropa neteče, válečná daň, Jourová vs. Maďarsko, dezinformační „tečka“, EU bez veta | zápisník č.2: Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

Myšlenky, které Jana Zwyrtek Hamplová zapsala na svůj Facebookový profil v průběhu času.

Na dotaz: Co mi nejvíce schází v politice? Odpovědnost! Ti lidé nadělají škod, a zmizí. Platíme my. Kdyby platili a nesli odpovědnost viníci, jejich nástupci si to už nedovolí. Typicky Vojtěch, Blatný, Hamáček… Kde je jim konec??


Ministerstvo pro místní rozvoj nemá žádnou oblast, pod kterou by mohla spadat dotace „duhového“ průvodu. Přesto ho dotuje ?.


Na účtech pojišťoven leží desítky miliard. Účelem pojišťoven ale není hromadit miliardy, ale platit z nich lékařům efektivní zdravotní péči českým občanům, kteří si ji v pojištění zaplatili. Jako senátorka bych trvala na okamžitém řešení této neudržitelné situace.


Demokracie není o „dejte mi hlas a pak mlčte.“ Probuzený kritik obrozuje společnost. Občané, kteří umlčují kritiky z vlastního strachu, dost možná slouží diktátu vlády, která manipuluje svobodou ve svém vlastním zájmu. – Tomáš Lukavec


Tak aktualita – z ropovodu Družba z Ukrajiny do Česka ropa nadále neteče. Obnova dodávek se týká jen Slovenska a Maďarska. Tak to bychom měli. Myslím tím “odměnu” za naši velkorysou pomoc.


Předpokládám, že onu tzv. válečnou daň budou hradit jen ti, kteří se k nějaké válce hrdě hlásí, a nás ostatních, kteří víme, že naše země žádnou válku nevede, se tato daň prostě nebude týkat.


Jourová chce, aby Česko v roli předsedajícího EU dalo ihned sankce Maďarsku… Jen blázen vyvolá spor s blízkým sousedem jen tak. Navíc když se ten soused “o svůj dvorek” příkladně stará, zatímco česká vláda to “nedává” a občané její neschopností trpí…


Je to téma doby – šíření tzv. dezinformací. Stále čekám, kdy se začne právně řešit první reklama na “tečku”, která se stala vykřičníkem. Za státní peníze, zavádějící až lživý obsah, to celé ve prospěch odběru určitého zboží soukromé firmy. A ono nic.


Expert na mezinárodní vztahy a bývalý první náměstek ministra zahraničí Petr Drulák: „Evropa je pouze vazalem USA a nemá možnost na průběhu války nic změnit… Česká vláda nereálně věří ve vítězství Ukrajiny“.


Ministr zdravotnictví Válek neodpověděl v zákonné lhůtě na mé dotazy a neposkytl požadované informace. Podám odvolání, a pokud ani to nepomůže, podám příslušnou žalobu.


“Dřevo, které jsme vozili z Ruska, už z Ruska vozit nemůžeme. Kupujeme ho z Číny, která ho nakoupí v Rusku a my ho pak budeme vozit přes oceán.” Majitel Kohinooru.


Odebrání práva veta je pro Českou republiku nepřijatelné – stačilo by pak, aby v EU vyjádřilo souhlas 55 procent členských států, které zastupují alespoň 65 procent všech obyvatel EU, a cokoliv (!!!) by mohlo projít i přes nesouhlas menších zemí ???.

Odkaz na Facebookovou stránku: Jana Zwyrtek Hamplová