13. 8. 2022

Přišel o mistrovství světa, protože se nechtěl nechat očkovat. Český Djokovič přijal pozvání k rozhovoru. Adam Sebastian Helcelet | Tomáš Lukavec a Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Možná si vzpomenete, že jsem zde před pár týdny napsal příspěvek o “českém Djokovičovi”, desetibojaři Adamovi Sebastianovi Helceletovi, jenž se odmítl naočkovat a raději, než aby jel bojovat o medaili na MS do Eugene v USA, tak závodil doma v Pacově.

S Tomášem Lukavcem jsme se dohodli, že by bylo obrovsky pozitivní, aby tento charismatický atlet dostal prostor v médiích a mohl se podobně jako srbská tenisová legenda vyjádřit k důvodům, které jej k tomuto jeho pevnému rozhodnutí vedly.

A protože takový rozhovor vám náš mainstream zcela jistě nenabídne, tak jsme Adama oslovili my s Tomášem a on bez váhání s rozhovorem souhlasil.

V kostce mi napsal “už jsem si toho užil dost a fakt mě to nebaví – samozřejmě se rád zapojím do jakékoliv akce proti těmto nesmyslům.” A aby svoje slova podpořil činy, tak nejenže přijde s námi na rozhovor, ale vystoupí i ve videu paní doktorky Jany Gandalovičové, jež má sloužit jako varování proti jakémukoliv opětovnému zavádění covidových restrikcí.

Pro mě je Adam prostě neskutečný borec a já bych vás chtěl všechny vyzvat k tomu, abyste mu vyjádřili maximální možnou podporu.

Proto prosím o co nejvíc sdílení tohoto příspěvku, aby se každý ve vašem okolí dozvěděl o tom, jak úžasně odvážného a zásadového sportovce v naší zemi máme.

Adam šel se svou kůží na trh a teď je na nás, abychom jej co nejvíc podpořili!

Mimochodem Adam jede právě do Mnichova, kde bude v pondělí a v úterý bojovat o mety nejvyšší v desetiboji na ME v atletice.

A já jsem se rozhodl, že ho pojedu v úterý na druhý den soutěží podpořit osobně. Vezmu si naši vlajku, napíšu na ní “HELCELET” a budu fandit jako nikdy.

Kdo můžete, pojeďte taky. Kdo ne, tak fanděte u televizí, počítačů a tabletů a napište vyjádření podpory Adamovi jak přímo jemu, tak i na vaši vlastní zeď. Pojďme mu ukázat, že za ním budeme pevně stát a dát všem najevo, že: CELÉ ČESKO FANDÍ HELCELETOVI!

Odkaz na článek na Facebooku: Jindřich Rajchl


Adam Sebastian Helcelet je český atletický vícebojař. S atletikou začínal v Turnově, dnes závodní za PSK Olymp Praha. Trénuje ve skupině atletů vedené bývalým atletickým vícebojařem Josefem Karasem. Wikipedie