15. 8. 2022

Elektronické peníze můžou jednou zapříčinit omezení svobody. Hotovostní platba musí být zachována pro bezpečnost občana | Jarda Chalupský

Od Jan Rzounek

Platba v hotovosti jako ústavní právo garantované Listinou!

Tento návrh úpravy naší nejvyšší právní normy Český Senát ve středu pustil do připomínkového řízení a text k podrobné odborné diskusi.

Se senátorkou Jitkou Chalánkovou se o tomto posílení práva bavíme již od minulého roku, že je vzhledem k vývoji ve společnosti toto právo potřeba povýšit ze základního na ústavní, aby ho nebylo možné jednoduchým hlasováním změnit. Abychom nebyli postupem času vmanipulováni jen do elektronických peněz, kde ty jedničky a nuly sedí všude možně, jen ne v našich kapsách a peněženkách. Aby se tato část naší svobody nařízeními dál neokrajovala a byla jen na svobodné vůli občana, jakým způsobem bude platit nebo držet svoji kupní sílu a úspory.

Musím říci, že nakonec má tento senátní návrh docela podporu a věřím, že jeho text bude dobře odladěn na nejrůznější životní situace, aby mohl vstoupit v platnost bez větších potíží. Dokud bude existovat hotovost, udržíme si stále kus svobody. V tomto rád pomohu stejně smýšlejícím lidem v ČR.

Odkaz na příspěvek na Facebooku: Jarda Chalupský


Jaroslav Chalupský je český politik, manažer, ekonom a podnikatel, od roku 2020 senátor za obvod č. 15 – Pelhřimov, od roku 2018 zastupitel a od roku 2020 radní města Jindřichův Hradec, nestraník za Svobodné. Wikipedie