16. 8. 2022

V koupelnách smí být maximálně 19 stupňů! Stanjura vyhlásil válečnou daň! Češi se vracejí k technologiím 19. století – petrolejky jsou v obchodech na dračku. Podle průzkumu 100% Ukrajinců věří, že Ukrajina ve válce nad Ruskem zvítězí.

Od Jan Rzounek

Opět mi to nedá, abych nenapsal pár glosách k některým aktuálním zprávám.

1) Podle průzkumu 100% Ukrajinců věří, že Ukrajina ve válce nad Ruskem zvítězí.

Tento průzkum vypovídá hned o několika věcech. Jednak, že ukrajinská média informují o válce asi podobně vyváženě jako ta naše. Pak je také zřejmé, že se Ukrajina v jednotě hlasování dostala na úroveň KLDR. A možní nejen v té jednotě hlasování. Zelenskyj už se co do budování kultu osobnosti s Kim-Čong-unem může směle měřit.

Realita je samozřejmě úplně jiná – ovšem fanoušci v modrožlutých dresech ji bohužel odmítají vidět, a tudíž odmítají mírové řešení. Myslím, že aktuální stav na frontě lze vyjádřit nejvýstižněji slovy legendárního slovenského komentátora Gabo Zelenaje, jenž kdysi při hokejovém zápase naší reprezentace s Tre Kronor pronesl zcela geniální a pro mě nesmrtelnou hlášku – „naši sú pri chuti a Švédi sú pri puku.“ Takže asi tak.

2) Češi se vracejí k technologiím 19. století – petrolejky jsou v obchodech na dračku.

No, ještě tak půl roku vlády Petra Fialy a už zase budeme jezdit na koních.

3) V koupelnách smí být maximálně 19 stupňů – jinak hrozí pokuta až 200.000 Kč!

To, že vláda vymyslí zcela stupidní vyhlášku o regulaci teploty v budovách a veřejných prostorách, která je naprosto protiústavní a sankce za ní jsou nevymahatelné, to už mě při jejím naprostém zoufalství nijak nepřekvapuje. Ale to, že to naše média bezelstně odprezentují jako hotovou věc, to už považuji za naprostý vrchol žurnalistické servility na našem území. Hlavně, že strašně kritizují, že v Rusku došly hranolky a v Maďarsku můžete natankovat jen 50 litrů denně. To, že nás chce naše vláda nechat zmrznout je evidentně z klidu nevyvedlo.

Mimochodem, pokud k nám domů někdy zavítá kontrolor teploty místností, aby si ověřil, zda nevytápíme moc, tak vím naprosto přesně, kam mu poradím, aby si ten teploměr umístil.

4) Stanjura vyhlásil válečnou daň!

Premiér tvrdí, že jsme ve válce, předseda lumpenpartaje s vyvalenýma očima zavádí novodobé STB a ještě dosadí do čela rozvědky člověka, jenž měl úzké kontakty s hlavou party tunelující naše veřejné finance, a tak patrně slaboproudař Stanjura nechtěl zůstat zahanben a vyhlásil nám tady válečnou daň.

Teď už jen čekám, kdy Černochová vyhlásí všeobecnou mobilizaci. Po pravdě – při její inteligenční vybavenosti by mě to ani nepřekvapilo.

Už se těším, až tomuto komickému souboru ukončíme jejich angažmá. Začínáme 3.9. na Václaváku!

Odkaz na Facebook: Jindřich Rajchl