17. 8. 2022

Chce nás mít pan Kubek jako rukojmí, a nebo je sám rukojmím? Reakce na debatu pana Válka a Kubka | Česká televize

Od Jan Rzounek

Pan Kubek a pan Válek se sešli 15 srpna 2022 na ČT24, aby prodiskutovali očkování, restrikce a blížící se zimu.

Odkaz na záznam: ZDE

Pan Válek překvapil tím, že hájil demokracii a s tím spojenou možnost svobodného rozhodnutí nechat se naočkovat nebo ne.

Já jsem ho už dlouho neslyšel mluvit a za mě osobně to bylo milé překvapení, protože jsem měl poprvé pocit – když vezmu v potaz lidi, kteří jsou ve vládě -, že slyším mluvit někoho s trochou logiky.

Slyšel jsem doporučení, slyšel jsem možnosti a návrhy. Ale neslyšel jsem příkazy, ani zastrašování, ani nic tomu podobného.

Samozřejmě nejsem naivní a moc dobře si uvědomuji, že se toto všechno může změnit ze dne na den s příchodem prvního poklesu teploty. Ale jak se říká ,,naděje umírá poslední” a za mě osobně jsem rád, že se do České televize dostal i takovýto druh názorů.

Protože je potřeba aby lidé, kteří mají Českou televizi za hlavní informační kanál slyšeli i taky něco jiného než neustálou propagaci restrikcí a povinného očkování.

Takže za mě osobně byly slova pana Válka dobrá a neměl jsem problém s tím to přijmout.

Jsem proti očkování, obzvlášť proti tomu povinnému, ale styl jakým to řekl pan Válek je prostě demokratický a lidé si můžou vybrat.

Na druhé straně tady máme pana Kubka. Který na mě působí hned na první dobrou jako člověk, který vypovídá pod trestem smrti a nebo, že mu někdo drží zbraň u hlavy.

Protože ten člověk buď je silně psychicky nemocný, nebo je v nějaké sektě, nebo tomu doopravdy věří – ale vzhledem k tomu co říkal v roce 2010 o H1N1, tak si myslím že nevěří -, nebo má za úkol prodat co nejvíc vakcín, nebo na základě restrikcí zlikvidovat naší ekonomiku a náš průmysl a podnikatele (aby to potom zahraniční investoři měli za pár korun), a nebo někdo panu Kubkovi vyhrožuje likvidací pokud nebude mluvit tak jak mluví.

Je to hodně proměnných, ale myslím si že vybrat si z toho možnost, která je nejvíc pravděpodobná, asi jde.

V každém případě to co předvedl v debatě v hlavním vysílacím čase na České televizi se mu opravdu dlouho nepovedlo.

Opravdu absolutně nesmyslná propaganda a snaha o vyvolání paniky. Nebo spíš snaha o udržení v neustálé panice a strachu.

Já si myslím, že to jakým stylem pan Kubek mluví už podle mě musí mít nějaký právní dopad. Protože nejsem sice právník, ale rozhodně to působí jako šíření poplašné zprávy.

A za to už podle mě musí být nějaká trestní sazba.

Takže buď panu Kubkovi musí diagnostikovat onemocnění natolik ovlivňující myšlení, že šíří tuto paniku mezi širokou veřejnost.

A nebo by měl vyhledat pomoc u kriminální policie. Která mu pomůže s těmi lidmi, kteří ho drží jako rukojmího a využívají ho pro šíření paniky a protiprávního vybízení k omezování osob na svobodě.

Protože jiné dvě možnosti sám za sebe nevidím.

Ono to co píšu vyznívá trošku směšně, ale nebyl to účel.

Mě totiž opravdu zajímá, co za tou posedlostí pana Kubka je.

Protože pokud si porovnáte to co říkal v roce 2010 o prasečí chřipce a to co říká teď. Je absolutně diametrálně odlišné.

A přitom prasečí chřipka měla například v Americe daleko větší dopad než covid. Nebo minimálně srovnatelný.

Takže otázka zní.

Chce nás mít pan Kubek jako rukojmí, a nebo je sám rukojmím?

P.S. Tak jsem to psal kolem 20:00, 16 srpna 2022. Potom jsem se podíval na Twitter, a tam jsem u pana Nielsena našel reakci na tweet pana Válka ohledně apelu na očkování. Který sice nenásilně (demokraticky), ale pod tlakem, doporučuje očkování.