19. 8. 2022

Bez Ruska nemáme šanci. V čele státu stojí šílenec. Zásobníky na plyn jsou Německa | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

1) Pan Fiala tvrdí, že pokud Rusko vypne plyn, tak se bez něj Česká republika přes zimu obejde. Česká média tuto lež nekriticky papouškují. Nevím, co je horší – jestli to, že máme v čele státu šílence, nebo to, že naše média tomuto šílenci kryjí záda.

Pravda je jednoduchá – pokud Rusko zastaví plyn, je konec.

Zásobníky plynu, o kterých pan Fiala mluví, nepatří nám a Německo s tímto plynem počítá pro sebe. Terminál LNG je moc fajn, akorát k nám z něj nevedou žádné trubky. A ani tak by nám to samozřejmě nestačilo. V zimě bude ČR potřebovat cca 6 miliard kubíků. A ty tam prostě nejsou.

2) Jsem rád, že pan Babiš objevil Ameriku a navrhl to, co my už říkáme asi rok – odchod ČEZu z lipské burzy. Jen je trochu škoda, že to neudělal v době, kdy byl ještě ve vládě a kdy my už jsme na tento problém dávno upozorňovali. Bohužel měl v té době plné ruce práce s přípravou vyhlášky o povinném očkování vybraných profesních skupin. A malá poznámka na závěr – kdyby se teď dostal do vlády, tak by ten odchod z Lipska stejně nezrealizoval. Jen se chytil populárního tématu a snaží se na něm nabrat politické body.

Nevěřme lhářům a pojďme si už konečně říkat pravdu. A především svěřme správu této země do rukou lidí, kteří skutečně něco umí.

Pojďte se k nám přidat a vzít si naši zem zpět.

Jsme PRO – víc než jen strana.

Odkaz na příspěvek na Facebooku: Jindřich Rajchl

Odkaz: strana PRO