19. 8. 2022

Onemocní až dvakrát častěji očkovaní, premiérovi Petru Fialovi důvěřuje ani ne čtvrtina Čechů, očkování devítileté holčičky, stanovení maximálních teplot, sankce které způsobují nedostatek | zápisník č.3: Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

Premiérovi Petru Fialovi důvěřuje ani ne čtvrtina Čechů, uvádí aktuální průzkum společnosti Morning Consult.


Děkuji VŠEM za reakce na mé příspěvky dotýkající se protiústavního zastropování tepla v bytových a nebytových prostorách. Je vidět, že si rozumíme, a že se mnohým ulevilo…


Stanovení maximálních teplot kdekoli formou vyhlášky je protiústavní, o kontrole a sankcích nemluvě. Více na profilu v tiskové zprávě.


Povinné snižování teploty v prostorách dopadne zase hlavně na samosprávu, zejména pokud jde o školy, a pravděpodobně povolá z dosavadní “ilegality” chřipku. Řeší se přitom následky, ne příčiny.


Dát malým lidem velkou moc je vždy fatální chyba…


Na dotaz: “Za standardní situace bych nekandidovala, ale věnovala se své práci a své rodině. Obojí teď vidím jako ohrožené, protože je ohrožena naší země. Proto jsem zmobilizovala všechny síly a šla do toho. Nemohu jinak.”


“Naše vláda financuje válku, která se nás netýká. Naše vláda trvá na sankcích, které způsobují fatální nedostatek…jediná země, kde tyto kroky mohou přinést potlesk, jsou Spojené státy – plníme představy, co má vazalská země za úkol”. Petr Žantovský


“Data ukazují, že reinfekcí (lidově řečeno “druhým covidem”) onemocní až dvakrát častěji očkovaní.” Jiří Beran, profesor epidemiologie


“5 000 na dítě? Kapesné, které rodiny nezachrání. Je to populistické gesto.” Daniel HůleČlověk v tísni


Neuvěřitelné rozhodnutí soudu. Nahradil na žádost otce souhlas matky (!!!) s očkováním devítileté holčičky. Matka s očkováním nesouhlasí. Převzala jsem právní zastoupení matky pro odvolací řízení, vydáme k věci tiskovou zprávu a oslovíme média. Zase musíme bojovat o naprosto jasné věci.

PS: Naštěstí zamítli předběžnou vykonatelnost.


Ono to držení Víta Rakušana ve vládě může mít jednoduché vysvětlení. Třeba došli lidi. Kdo by do této vlády dnes dobrovolně šel?


Ministr Válek neposkytl informace zatím proto, že na ministerstvu si nepřečetli žádost do konce. Až tam totiž byl uveden zákon 106/1999 Sb. o přístupu k informacím. Odpovědět “jen tak” ze slušnosti na slušnou žádost občana je evidentně nenapadlo.


Ministři této vlády v čele s premiérem jsou neuvěřitelní amatéři, kteří se ujali práce, na kterou objektivně nemají schopnosti, znalosti ani zkušenosti, a nenechají si ani poradit. Proto jde naše republika “ke dnu”. Musí co nejdříve odejít!


Program Hudební Kroměříže uzavře letos výjimečný koncert „Návrat Amadea“, který se bude konat 19. srpna večer ve Skleníku Květné zahrady. Programem připomene Formanův slavný film natáčený také v Kroměříži. Už se těším, a děkuji za pozvání!


POŽADUJME: Okamžitě zrušit sankce proti Rusku, které nás ničí, na burze v Lipsku prodávat z ČEZu jen přebytky, a zachránit tak české rodiny a českou ekonomiku před nevratným finančním kolapsem.


Říkáme to od počátku: “Energetické sankce proti Ruské federaci se ukázaly jako vážná chyba a „horečné pokusy“ nahradit ropu a plyn z Ruska dodávkami z jiných zemí selhaly“. Berliner Zeitung Klaus Ernstšéf výboru Bundestagu pro energetiku a klima.


Co říkám na to, že Vít Rakušan zůstává ministrem vnitra? Moje odpověď zní: Už nelze jinak – my všichni 3. září 2022 – 14.00 Václavské náměstí.


„My víme, že lžou, oni vědí, že lžou. Oni vědí, že my víme, že lžou a my víme, že oni ví, že my víme, že lžou. Ale stejně pořád lžou.“ Alexandr Solženicyn

Odkaz na Facebookovou stránku: Jana Zwyrtek Hamplová