20. 8. 2022

Petice za levné energie ke stažení v PDF | politická strana PRO

Od Jan Rzounek

Petici můžete nechat podepsat i vašimi přáteli a ostatními z vašeho okolí.

A buď jí přinést na Václavské náměstí 3.9.22, nebo jí zaslat na adresu:

Právo Respekt Odbornost
Patočkova 85
Praha 6 – Břevnov
16300
IČO:17085438

Nezapomeňte, že každý hlas se počítá ✌️

Text petice:

My, níže podepsaní občané České republiky, žádáme, aby vláda České republiky využila své zákonodárné povinnosti a ihned schválila a předala českému Parlamentu návrhy zákonů:


1) na zdanění mimořádných zisků z elektřiny z jaderných elektráren, stejně jako schválila návrh zákona na zdanění mimořádných zisků z elektřiny ze solárních elektráren. Tím zajistí česká vláda a český Parlament dostupnou elektřinu pro české občany a průmyslové odběratele za koncovou cenu max. cca 4 Kč/kWh.

2) na odstoupení České republiky od systému emisních povolenek, tedy opustila Evropský systém obchodování s emisemi (ETS), který je již několik let pouze nástrojem finančních spekulací a nesouvisí s ekologií.

3) na zastropování zdanění pohonných hmot v absolutní výši zdanění rovné průměru roku 2021 a tím zajistila progresivní snížení cen PHM v ČR.

4) kterým zařadí všech 9 podzemních zásobníků zemního plynu v České republice do státních hmotných rezerv a odkoupí je do majetku České republiky.

5) kterým umožní českým subjektům dlouhodobý nákup zemního plynu za podobné ceny, za jaké nakupují další demokratické státy (Německo, Maďarsko, apod.) bez ohledu na zemi původu plynu a tím zajistila pro české občany a průmyslové odběratelé zemní plyn za koncovou cenu max. cca 15,- Kč/m3.

Pro případ, že vláda České republiky tyto požadavky nebude chtít či umět splnit, žádáme, my občané České republiky, Poslaneckou sněmovnu a Senát Parlamentu ČR, aby vládě splnění výše uvedených povinností svým závazným usnesením uložily či vlastní zákonodárnou iniciativou je vytvořily.

Zdroj: Politická strana PRO