23. 8. 2022

Pan Tesárek alias Bratříček uznal, že si jednu informaci ohledně Duginové nevyložil správně. Stále však trvá na všech slovech, které řekl a říká, a které porušují zákony České republiky | Jan Rzounek

Od Jan Rzounek

Tady jsem vzal úryvek z podcastu pana Tesárka, kde se snaží obhájit to, proč se vyjadřuje k smrti Duginové tak jak se vyjadřuje.

On ale stále nechápe, že osobní názory ohledně teroristických útoků a nebo násilných činů nemůžeme prezentovat široké veřejnosti tak, jak to dělá on. Obzvlášť člověk, který má takový dosah na sociálních sítích.

Nikdo neschvalujeme válku, nikdo neschvalujeme teroristické útoky, nikdo neschvalujeme diktátorské režimy. Ale žijeme v České republice a ta jednoduše podléhá nějakým zákonům a těmi se musíme řídit.

Zákony České republiky přímo zakazují šíření nenávisti nebo podněcování k násilnostem.

Pan Tesárek nechápe že mluví k tisícům lidí, kteří jsou každý jinak mentálně zdatní. A na takovou věc myslí zákon. Nemůžete šířit nenávist vůči osobám nebo skupinám, protože si to slabší osobnost nebo duševně nemocný člověk může vysvětlit jako reálnou pohnutku. A podle toho tak může takový člověk i jednat.

Samozřejmě všichni chápeme že doba je těžká a tím pádem dost napjatá. A že emoce nás všech jsou na hraně možností.

Ale zákon je jednoduše platný pro všechny. A pan Tesárek i přesto, že byl několikrát upozorněn že porušuje zákon, tak naopak ještě svou zarputilost hnal do extrému.

To proč jsem vystřihl zrovna tento kus z podcastu pana Tesárka je ten, že se tam dozvídáme, že paní Duginová mluvila čistě o jednotkách Azov. Které jsou prokazatelně nacistické a na Ukrajině páchají opravdu zlo. A řekne vám to každý Ukrajinec, který žije ve východní části Ukrajiny.

Pomyslnou přímkou (po zeměpisném poledníku) se většinou mezi východem a západem bere Kyjev. Na východ patří ještě Zakarpatská oblast a oblast Oděsy.

Udělat si vlastní názor na paní Duginovou dle informací pana Tesárka, nebo na samotného pana Tesárka, můžete v jeho celém podcastu na YouTube.