24. 8. 2022

Veřejně prohlašuji, že předseda naší vlády je hlupák a lhář. Můžeme mít plyn za 15 Kč/kubík a elektřinu za 3 Kč/kWh | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Opět několik krátkých komentářů k aktuálním zprávám:

1) Petr Fiala nám oznámil, že ceny elektřiny předčí i ta nejhorší očekávání. Dále dodal, že je třeba zajistit pro české občany elektřinu z dostupné ceny a že se o tom bude bavit příští týden s německým kancléřem Olafem Scholzem.

Veřejně prohlašuji, že předseda naší vlády je hlupák a lhář. Za prvé jsme před touhle výší ceny varovali už asi rok. Pokud očekával cokoliv jiného, tak se jednalo o zcela nerealistické očekávání. Nu a za druhé mi přijde jako špatný vtip, že se o elektřině jede radit s představitelem státu, kvůli kterému ty ceny takhle vysoké jsou. Počítám, že odchod z lipské burzy mu asi pan Scholz neporadí.

Bohužel si myslím, že se za německým kancléřem nejede radit, nýbrž že si za ním jde pro notičky.

Za sebe jasně konstatuji, že odmítám ponižovat Českou republiku na 17. spolkovou zemi SRN! My jsme suverénní svrchovaný stát – chovejme se podle toho!

2) Další výhra u soudu! Nejvyšší správní soud nám svým nejnovějším rozsudkem opět potvrdil, že neočkovaní lidé byli neoprávněně znevýhodňováni, když ministerstvo zdravotnictví vloni na podzim rozhodlo, že se PCR testy budou proplácet pouze očkovaným lidem.

Tady mám jen jeden krátký komentář – my nezapomínáme. Až tenhle režim padne, tak jim všem vystavíme účty. Šikana a apartheid vůči jakékoliv skupině lidí nesmí být v žádné civilizované zemi tolerovány a zůstat nepotrestány. Jednou ti, co tohle rozpoutali ponesou odpovědnost. Všichni!

3) Bulharsko = náš vzor!

V Bulharsku před nějakou dobou padla vláda probruselského eurohujera Kirila Petkova. Nastoupil úřednická vláda s premiérem Galabem Donevem, jenž jmenoval ministrem energetiky zkušeného experta Rosena Christova. Ten začal okamžitě jednat.

Christov nejprve nechal zastavit “pro administrativní nesrovnalosti” výstavbu plynovodu do Řecka, kterou Bulharsku vnutily USA za předchozí vlády Petkova. Američané chtěli do Bulharska přes Řecko dodávat svůj zkapalněný plyn.

Hned poté Christov zrušil kontrakty na dodávky plynu LNG, který se měl přes turecké a řecké přístavy dopravovat loděmi do Bulharska podle smluv uzavřených Petkovem – jako důvod zrušení smluv Christov uvedl ,,ceny, které si Bulharsko nemůže dovolit”.

A do třetice Christov oznámil, že dodávky ruského plynu do Bulharska jsou nevyhnutelné, a obvinil předchozí vládu Petkova, z úmyslného poškozování dobrých vztahů s Ruskem. Ihned poté obnovil jednání s Gazpromem o dodávkách levného plynu pro nadcházející zimu.

A já říkám – pojďme tou samou cestou!

Donuťme tuto vládu k demisi a rychle ustavme úřednickou vládu odborníků. Okamžitě vyměníme na ministerstvu průmyslu zoufale neschopného Jozefa Síkelu za jednoho z našich energetických expertů a zajistíme levný plyn od Gazpromu. Současně stáhneme českou spotřebu elektřiny z lipské burzy, na které budeme prodávat pouze přebytek. Plyn za 15 Kč/kubík, elektřina za 3 Kč/kWh!

Na závěr bych Vás rád pozval na další spanilé jízdy – přijďte si se mnou popovídat o tom, co vás zajímá a co trápí Českou republiku:

  • 25.8.2022 v 18.00 – Náchod – Sokolovna Náchod, Tyršova 207
  • 26.8.2022 v 18.00 – bývalá restaurace Hospoda pod Zámrskem. Zámrsk 60
  • 29.8.2022 v 18.00 – Kladno – Dům Techniky, C. Boudy 1444
  • 31.8.2022 v 19.00 – Pardubice – Kulturní dům Ideon, Jiráskova 1963

Vracím se tedy do svých rodných končin.

Hradec, Pardubice, Náchod.

Přijďte za námi a buďte PRO!

Odkaz na příspěvek na Facebooku: Jindřich Rajchl


Petr Fiala je český politik, politolog a vysokoškolský učitel, od listopadu 2021 předseda vlády České republiky v čele většinového kabinetu tvořeného koaličními subjekty SPOLU a Piráti a Starostové. Wikipedie

Olaf Scholz (* 14. června 1958 Osnabrück) je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo. Od března 2011 do března 2018 byl starostou (Erster BürgermeisterHamburku. Poté až do prosince 2021 zastával úřad ministra financí ve čtvrté vládě Angely Merkelové, v níž byl také jako lídr menšího koaličního subjektu vicekancléřem.

Suverénní stát je politická entita, která je reprezentovaná jednou centralizovanou vládou, která má suverenitu nad určitou oblastí. Mezinárodní právo definuje suverénní stát jako území se stálým obyvatelstvem, definovaným územím, jednou vládou a schopností vstupovat do vztahů s ostatními suverénními státy. Wikipedie

Kiril Petkov Petkov ( bulharsky : Кирил Петков Петков ; narozen 17. dubna 1980) je bulharský politik, ekonom a podnikatel, který sloužil jako předseda vlády Bulharska od prosince 2021 do srpna 2022. [1] Je spoluvedoucím skupiny My Continue the Change , politickou stranu, kterou spoluzaložil s Asenem Vasilevem.

Galab Spasov Donev je bulharský politik, od srpna 2022 předseda vlády Bulharska, když se ujal řízení přechodné úřednické vlády, s cílem dovést zemi k předčasným parlamentním volbám vyhlášeným na říjen 2022. Wikipedie

Rosen Christov je Bulharský ministr energetiky úřednické vlády.

LNG – Zkapalněný zemní plyn je zemní plyn ve zkapalnělé formě, který má při atmosférickém tlaku teplotu −162 °C. Plyn je zkapalňován po vytěžení, aby mohl být díky až 600× menšímu objemu snadněji dopravován na odbytiště pomocí tankerů nebo cisternových vozidel. Wikipedie

Gazprom je největší ruská akciová společnost a největší exportér zemního plynu na světě. Wikipedie

Jozef Síkela je český politik, investor a manažer, od prosince 2021 ministr průmyslu a obchodu ČR ve vládě Petra Fialy, nestraník za hnutí STAN. Wikipedie