26. 8. 2022

Nechceme se probudit jednoho rána ve zničené, chudé a vazalské zemi, se zničenými a životem vyčerpanými občany, kteří už neví kudy dál | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

Doba se opakuje. Přijdou 3.9. na Václavské náměstí novodobí Zifčákové?

“Je to zbytečné”. “Nic to nezmění”. “Ten a ten by tam neměl mluvit”. “Jde jim jen o moc”. Kdybychom podobně smýšleli v listopadu 1989, ještě tu máme socialismus. Tak, jak tehdy Rudé právo psalo o ztroskotancích a samozvancích, aby demonstrace a jejich mluvčí znevážilo, dnes píší jiní podobně o 3.9. A kolují zprávy, jak bude snaha demonstraci blokovat a narušovat. Historie se zkrátka opakuje.

Ti u moci nechtějí od moci, a klidně proto škrtnou právo lidí vyjádřit svůj názor. I kdyby je měli urážet, zesměšňovat a zastrašovat. Klidně podpoří spoustou peněz duhový průvod menšiny, ale Václavské náměstí s reprezentanty národní většiny jim náhle nevoní. Do Prahy se 3.9. chystají autobusy a vlaky plné lidí… nejsou to ani ztroskotanci, ani samozvanci. Jsou to občané České republiky, kteří už mají dost likvidace své země v přímém přenosu ze Strakovy akademie. A pokud by se v davu objevili novodobí Zifčákové, lidé si s nimi jistě poradí.

My na pódiu, různých profesí a různých zkratek za jmény, chceme 3.9. vyjádřit především nutnost spojit se napříč spektrem – odborným, názorovým i politickým pro záchranu naší země, a od lidí pod pódiem očekáváme mandát vznést na vládu jasné požadavky. Proč?

Nechceme se probudit jednoho rána ve zničené, chudé a vazalské zemi, se zničenými a životem vyčerpanými občany, kteří už neví kudy dál. Musí skončit doba gest a neuvěřitelného rozdávání hodnot naší země, a musí začít doba důsledné ochrany českých zájmů. Česko musí být pro každého tam nahoře na prvním místě. Nebo bude brzy v Evropě poslední z posledních. Současná vláda ho tam směřuje, protože zoufale nic neumí, a odmítá si svou neschopnost cokoli řešit přiznat. Upnula se k záchraně cizí země, a vlastní jí umírá pod rukama.

Kdo přihlíží nečinně k tomu, jak jeho země ztrácí dech, musí odejít, aby dílo zkázy nebylo jeho nečinností dokonáno. Musí přijít lidé akceschopní, chytří, moudří a odvážní. Pro které je Česko, narozdíl od současné vlády, na prvním místě. O tom bude demonstrace 3.9. A komu se to nelíbí, ať si v klidu nedělá nic. To totiž umí každý, jak vidíme u naší vlády. Taky vidíme, kam to vede…. Do pekel… Ti, kteři neumí jen přihlížet, 3.9. budou na místě. Přímo, nebo srdcem….

Odkaz na příspěvek na Facebooku: Jana Zwyrtek Hamplová


Ludvík Zifčák je bývalý český příslušník Sboru národní bezpečnosti slovenské národnosti, který je znám především v souvislosti s událostmi z listopadu 1989 během sametové revoluce, kdy o sobě prohlašoval, že sehrál roli údajně mrtvého studenta Martina Šmída. Wikipedie