27. 8. 2022

Neuvěřitelné kecy. Sjednocená Evropa je utopickým projektem. Zakázaný Vinnetou. Respekt Djokovičovi. 25000 za elektřinu. Náhlá úmrtí. Útoky a urážky. Tragédie a beznaděj | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

“Vláda premiéra Petra Fialy se už delší dobu chová bezradně a neví, co má v krizové situaci dělat. Měla by skončit a být nahrazena odborníky.” ekonomka a vysokoškolská pedagožka Ilona Švihlíková (zdroj: CNN Prima NEWS)


Je jistě náhodou, že týden před 3.9. se politikové mohou náhle přetrhnout v prohlášeních o nutnosti řešit ceny energií. Nevěřím jim ani slovo!


“Sjednocená Evropa je klasickým utopickým projektem, pomníkem marnivosti intelektuálů, programem, jehož nevyhnutelným údělem je krach…“ Margaret Thatcher


Já se omlouvám, že vypadnu z role dámy, ale to jsou tak neuvěřitelný kecy, že už se to nedá komentovat jinak!! ?‍♀️ Evropa jde celá díky EU ke dnu, a tato slavná EU míří viditelně k rozpadu. Už aby to bylo, a státy se opět ujaly své historické role. Margaret měla pravdu.

Reakce na článek: Strašit lidi kolapsem EU? Bartošek se ozval proti Blažkovi, Evropa prý vyjde ze zkoušky silnější


“Pokud vláda nevyřeší krizi v energetice, stejně tady dlouho nebude”. (Pavel Blažek,ODS) Pochopil to jako první (ministr). Bohužel pozdě – tak o půl roku.


Tragikomické: Aktivistům v Německu začínají vadit filmy s Vinnetouem (!) – německá veřejnoprávní ARD již přikročila k uzamknutí tohoto snímku „do trezoru“. To, že u nás to udělali soudruzi za totalitního režimu, je podobnost jistě náhodná!


Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) dnes na půdě Poslanecké sněmovny řekl, že situaci pokládá za ještě horší, než jak ji popisuje opozice. Společenská situace a atmosféra je podle něho nejdramatičtější od roku 1989. KDE BYL DOTEĎ?


Novaka obdivuji a obrovský respekt, že neustoupil.

Nejlepší tenista světa Novak Djokovič nemůže startovat na dalším grandslamu, tentokrát v USA, protože není očkovaný proti koronaviru. Prodělání nemoci chrání přitom mnohem lépe než očkování a nakažlivost očkovaných a neočkovaných je stejná. Absurdní a nesmyslná diskriminace na úrovni diskriminace rasové pokračuje. Všichni, kdo v ní mají prsty, by se měli stydět a odkráčet do propadliště dějin.


Ve Francii platí domácnosti za MWH elektřiny 45,2 EUR. Na Slovensku 62 EUR. U nás budeme v zimě platit 1.000 EUR. Tedy 20x víc než francouzské domácnosti. A to jsme přitom momentálně největším exportérem elektřiny v celé EU. CO NÁS ČEKÁ, nedojde-li ke změně? Naše rodiny budou přicházet o bydlení, letité úspory, budou muset odpírat dětem zájmové aktivity, zkrátka vše… Bude tu vznikat ohromná skupina chudých… Zmizí tzv. střední třída… Všichni budou na pokraji ekonomických sil. Naše firmy zkrachují, a vyrobí další nezaměstnané, živnostníci skončí… Vzroste zločinnost… Česko se stane outsiderem Evropy, a Češi levnou námezdní silou. Za této situace, kterou způsobil, se český premiér stará o obnovu cizí země, a svůj národ vede do propasti. Neuvěřitelné.


Zatímco jiné země řešily ceny energií, naše vláda neudělala absolutně nic. Česká ekonomika tak může zažít kolaps. A my s ní.


Podobných zpráv je čím dál víc. Umírají náhle zdraví lidé, mladí lidé… Svět by měm přestat před podobnými zprávami zavírat oči, a začít hledat příčiny – minimálně statistikami. Mnohé z nás samozřejmě napadají souvislosti, o kterých se nepíše. Byli, nebo nebyli, tečkovaní?

Reakce na článek: Skotský závodník zemřel ve spánku


Už to začíná… ? Kdo nemá argumenty na slušně a podloženě prezentované názory, tak útočí a uráží. Nikdy nebudu na nic takového reagovat. Škoda času i energie. Za ty roky na mne lidé mají jistě vlastní názor, s nímž nepohne nic. To je moje tečka ❤️


Čtyřikrát vyšší ceny za plyn či elektřinu si část lidí nemůže prostě dovolit. Jestliže měli zálohy měsíčně pět tisíc a teď mají platit dvacet tisíc, tak na to nemají kde vzít. Bude tu plno lidských tragédií a beznaděje… A vláda ty lidi hodila přes palubu.

Odkaz na Facebook: Jana Zwyrtek Hamplová