31. 8. 2022

Česká národní banka pod dohledem naší vlády se snaží zničit českou korunu a přijmout euro | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Další zaprodaný žurnalista nám předvedl svou úpornou snahu manipulovat názory české veřejnosti ve prospěch „vyššího dobra“, které však drtivá většina občanů téhle země odmítá.

Tentokrát se jedná o přijetí eura.

Pan Václav Dolejší nás na Seznam Zprávách „ohromil“ titulkem „Češi v krizi přijímají euro“.

Abychom nějakou čirou náhodou neuplatnili své kritické myšlení vůči tomuto kroku, jenž by definitivně pohřbil českou ekonomiku, tak nám hned v úvodu článku jasně předestřel zcela zřejmé univerzální pravdy. Tak já si je dovolím krátce okomentovat:

1) Půlka podnikatelských úvěrů už se poskytuje v evropské měně

Můj komentář: Aby ne, když naše vláda neschopných nýmandů vyhnala inflaci, a tudíž i základní úrokovou sazbu vyhlášenou ČNB do astronomických hodnot. Podnikatelé si neberou úvěry v eurech proto, že by tuto měnu milovali, nýbrž proto, že je to levnější. Tudíž správným řešením není vyměnit korunu za euro, ale vyměnit neschopnou vládu za schopnou.

2) Na jasný trend musí reagovat i vláda

Můj komentář: Nemusí. Nevidím důvod proč. Jedinou adekvátní reakcí na současný stav je její demise. Pokud ovšem měl pan Dolejší na mysli tento typ reakce, tak s ním samozřejmě plně souzním.

3) Čtyři z pěti vládních stran jsou pro euro, kabinet přesto lavíruje

Můj komentář: tak to je mi teda novina! Ještě dnes si pamatuju, jak dva dny před loňskými volbami všichni předsedové koaličních stran unisono tvrdili, že oni euro určitě zavádět nechtějí. Tedy kromě TOP09. Ale tenhle dvouprocentní svetrový cirkus pohrobků Míry Kalouska snad už nikdo vážně nebere. Pokud tomu tak skutečně je, tak bych si touto cestou dovolil vyzvat všechny předsedy koaličních stran, aby veřejně oznámili, že podporují přijetí eura. Myslím, že na to nemá odvahu ani jeden z nich. Možná teda ještě Bartoš. Ale ten nevím, jestli vůbec ještě funguje. Nějak v poslední době zmizel z radaru.

4) Odpůrci přijetí eura tvrdí, že euroizace je jen momentální výhodné chování, nikoli trend

Můj komentář: To netvrdí odpůrci, to tvrdí všichni, kdo reálně vidí, co se u nás děje. Protože je to prostě pravda. A mimochodem – odpornější slovo než „euroizace“ snad ani neexistuje. Což myslím dokonale vystihuje to, jaké následky by nám přijetí této de facto mrtvé měny přineslo. Přejít v tuto chvíli na euro je momentálně na stejné úrovni racionality jako vstupovat v říjnu 1989 do KSČ.

Takže pana Dolejšího slušně žádám, aby si své agitační žvásty nechal pro sebe či pro nějaká odpadní Bakalova média a pánům do Bruselu vzkazuji, ať si ty své bankovky strčí za klobouk.

V České republice si lidé přejí platit svojí národní měnou, kterou byla, je a bude česká koruna!

Právo platit korunou a právo platit v hotovosti jsou základními hodnotami naší státní svrchovanosti (koruna) a individuální nezávislosti (hotovost).

Obě tato práva by měla být vložena do Ústavy České republiky. Už jen proto, aby další agitátory, co přijdou po panu Dolejším ani nenapadlo tyto základní pilíře naší svobody a suverenity jakkoliv atakovat.

Odkaz na příspěvek: Jindřich Rajchl