31. 8. 2022

Včera jsem se sešel s organizátory akce 3.9.22 na Václavském náměstí. ??? Co vám k tomu chci říci? | Tomáš Lukavec

Od Jan Rzounek

Včera jsem se sešel s organizátory akce 3.9. na Václavském náměstí. ??? Co vám k tomu chci říci?

…po několika hodinovém rozhovoru s nimi jsem se rozhodl přijmout jejich pozvání a vystoupit. Můj projev bude apolitický, promluvím jako občan a člověk, kterému záleží na osudu naší země s výzvou k nám všem pro převzetí osobní zodpovědnosti v otázkách osudu země a výzvou laskavosti a sounáležitosti.

Vnímám probouzení občanské společnosti jako cestu. Roztříštěnost a boj ega musí ustat, budeme se vzájemně v následujících dobách „tmy“ potřebovat.

Chci této komunitě zodpovědět několik otázek a to, co mi leží na srdci, protože cítím, že je to zapotřebí.

– Ano, akci vnímám jako projev názoru skupiny lidí, kterým záleží na naší zemi a na tom, aby se dostavila dostatečná řešení krize.

– Ne, akce není ruskou propagandou, mám odpor k jakékoliv propagandě, jak té západní tak východní. Mé názory jsou transparentní. Snahy některých lidí přijímám s laskavostí, ale nesouhlasím.

– Ano, určitá média a lidé se už snaží dělat z akce „dezinformační párty / ruskou odnož“. Je to odporné a nízké. Nic nového po kovidfanatismu, kdy umlčovali odborníky, jejichž slova se týden co týden naplňují. Protože jsem dělal v marketingu 10 let vím, proč to dělají a s jakým záměrem. Odpusťme jim to. Dělat z vlastenců trolly považuji za projev podivného nacionalismu pod pro mě neznámou lobby stínových hráčů.

– Ne, nejsem v žádné politické straně. Ani nehodlám. Jsem nezávislý a tak tomu bude.

– Ano, jsem zastánce, že je potřeba, aby situace v naší zemi začala řešit skupina odborníků, kteří zachrání, co se dá. Souhlasím.

– Ne. Nesouhlasím s jakýmkoliv projevem násilí. Organizátory považuji za lidi s hlavou na správném místě. Boj má smysl, když něco mění, ne když trestá.

– Ano, věřím, že demonstrace smysl mají.

– Ne, nejsem podplacen, urazí mě i dárková taška. O slávu mi dávno nejde, mám to za sebou. Kdyby mi o ni šlo, jdu do televize, ne mezi vás.

– Ano, věřím a doufám, že má aktivita inspiruje více mladých lidí, kteří v době konzumu podlehli iluzím o tom, že se jich to netýká.

– Ne, upřímně píšu, že nefandím nikomu z parlamentu. V tuto chvíli se cítím jako Oliver Cromwell.

– Ano, přiznávám, byl jsem voličem nynější vlády. Čerpal jsem z tehdy dostupným slibů, které se rozešly snad ve všem, v co jsem věřil, s realitou.

Požadavky organizátorů považuji za adekvátní, uslyšíte je osobně. Vychází z demokratických principů za využití nástrojů, které považuji za konkrétní a adekvátní v rámci situace.

Děkuji všem za přízeň. Nemusíte se mnou souhlasit. Bojuji už dva roky o vaše právo nesouhlasit. Dělejte prosím to samé. Říká se tomu demokracie a občanská společnost.

S úctou k vašemu vnitřnímu bohatství,

Tomáš Lukavec

Odkaz na příspěvek: Tomáš Lukavec