4. 9. 2022

Chci tímto příspěvkem uzavřít své pocity z 3.9.22. ??? | Tomáš Lukavec

Od Jan Rzounek

Chci tímto příspěvkem uzavřít své pocity z 3.9.22. ???

Jednak proto, že mám pro vás další témata, která jsou na pořadu dne a chci jim dát znovu prostor. Ať už z mých cest či rozhovory s lidmi s dalšími tématy. A pak také proto, abych s odstupem zhodnotil svůj záměr.

Jako člověk jsem za poslední dva roky pochopil, jak důležité jsou občanské iniciativy a aktivity. Jak je nutné občas říkat nahlas věci, které se každý bojí říci a nebo dát prostor těm, s kterými, byť nesouhlasíme, nám dávají podnět a impuls k diskuzi. Ono i nesouhlasit má své místo mezi přáteli.

Iniciativy jako tyto dávají zrcadlo stávající vládě, nabízejí zpětné vazby, vysílají impuls. Děkuji všem za tu odvahu přijít, mnozí jeli z veliké dálky, mnozí i přes mnoho komplikací, které si nyní nedovedu ani představit.

Upřímně vám chci říci, že po tom, co jsem vyslechl všechny spíkry, rozhodně ne se všemi na 100% souhlasím. Někteří byli dokonce na spektru vnímání kontextu úplně v opačném pólu, než já. (pokud jste slyšeli můj projev víte, s jakou energií jsem šel mezi vás já, lidi spojovat a respektovat i jinačí názory) Přesto jsem je vyslechl a mrzí mě, že kritici nezvažují slova jiných spíkrů, jejichž názor má třeba nyní silnou podporu a že prostě a jednoduše škatulkují jako v dobách svazáckých.

Ale co vnímám jako přínosné je to, co tato iniciativa otevřela. Debatu, diskuzi, impuls tam nahoru.

Víte, pro mě osobně byla největším zklamáním reakce pana premiéra Fialy. Hodit cca 70 000+ lidí do jednoho pytle jako „proruské“, aby jeho obraz, který šel do světa, jako skvělého premiéra, byl zachován, považuji za chybné.

Dal přednost snahám zachovat svůj obraz před tím, co ukazuje realita. Jeho obliba v ČR je nyní podle analýz téměř na samém dně. A nemyslím, že je to vlivem Ruska, jak on sám se občas snaží odhodit zodpovědnost. Mám za to, že právě v ČR je DNA protiruské, historicky.I proto mě jeho výrok o lidech na akci přišel jako marketingový, absolutně scestný a podrývající obavy obyvatel. Dehonestující.

Já vím, že není v jednoduché situaci, ale to nestačí. Proto byl zvolen. Proto nahradil aktuálně trestně stíhaného bývalého premiéra. Proto i být zvolen chtěl, aby konal. Jeho výrok byl proto pro mě důkazem o opaku, spíše alibismem.

Přišel jsem mezi vás jako občan. To byl můj záměr. A bylo mi ctí uvést na pódium jako moderátor bez projevu Janu Zwyrtek Hamplovou, protože pokud není vlastenec ona, tak kdo jiný? A pokud má účast povzbudí další mladé lidi se zajímat a třeba se podílet na jiných iniciativách, bude to jen dobře.

Pak jsem splnil svůj záměr. Bylo mi ctí se s vámi všemi potkat. A s pokorou a úctou přijímám i kritiku. Některé manipulativní komentáře, které korumpují má slova nebo se snaží na výseku pár lidí udělat obraz davu, nechávám ladem. Mám za to, že vše podstatné a klíčové říkám zde.

Kdo čte nezaujatě, pochopí. Kdo je zaujatý, hůl si vždy najde.

Já nám přeji všem to dobré a mnoho sil. Vše s výzvou k vzájemnosti jsem řekl ve videu včera, které jsem pro vás nasdílel, „Vyslyšte má slova“ ZDE

Pokud budete diskutovat pod tímto příspěvek o politice, žádám vás o vší slušnost a laskavost jeden k druhému.

Děkuji vám!

S úctou k vašemu vnitřnímu bohatství,

Tomáš Lukavec

PS. v rozhovoru dnes od 20:15 dávám ještě příležitost všem vyzpovídat samotné organizátory, prostor dám opět vašim otázkám: ZDE

Odkaz na Facebook: Tomáš Lukavec