7. 9. 2022

Vláda Petra Fialy obětuje zdroje obživy občanů eurounijním ideologiím. Vláda Andreje Babiše udělala z naší ekonomiky republiku závisláků na dávkách | Hana Lipovská

Od Jan Rzounek

Mluvčí Milionu chvilek pro demokracii:

„A vlastně ani já nevím, jestli dokážu příští rok zaplatit účty za elektřinu. Protože pořád nevím, jaké má ta vláda mechanismy k tomu, aby pomohla svým občanům, aby třeba snížila ceny elektřiny nebo nám dala nějaké dotace nebo dávky na tu elektřinu.“


To nevíme samozřejmě nikdo. Rozdíl je jen ve způsobu uvažování a v hodnotách.

Na rozdíl od mluvčí Milionu chvilek, které pětikoalici k moci (a řadě lidí k bezmoci) pomohly, já nechci vládu, která mi „dá nějaké dotace nebo dávky na tu elektřinu“.

Chci vládu, která umožní, aby si každý mohl poctivou prací nejen „na tu elektřinu“, ale vůbec na živobytí pro sebe a svou rodinu vydělat sám. Chci vládu, která nevychovává občany k žebrání s nataženou rukou po grantech, dotacích a dávkách.

Chtěla bych malý, ale silný stát, který nikomu nezabraňuje v tom, aby se mohl starat sám o sebe – a který zároveň pomůže těm, kdo se o sebe opravdu nemohou postarat sami.

Vláda Andreje Babiše takovou vládou nebyla – naopak, právě ona udělala z naší ekonomiky republiku závisláků na dávkách.

Vláda Petra Fialy taková také není – naopak, zdroje obživy svých občanů obětuje eurounijním ideologiím.

Navzdory přání mnohých žádná zázračná pomoc nepřijde ani z Bruselu, ani z Moskvy, ani z Washingtonu, ani z Berlína. Nepřijde ani z Budapešti, ani z Varšavy.

Pomoci si budeme muset nakonec jako vždy jenom my sami.

Čím dříve si to uvědomíme, tím lépe pro nás.

Odkaz na Facebook: Hana Lipovská