14. 9. 2022

Proběhne soudní spor s rekordem vědeckých hodností a vysokých škol na straně žaloby? | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

Tabulka rozčeřila vody. Taková kumulace špičkových odborníků hrubě urážených NĚKÝM se jen tak nevidí. Po prvním mávnutí rukou, že jim to za to nestojí, se situace mění. Pomalu vzniká myšlenka hromadné žaloby odborníků z tohoto kolujícího přehledu, aby se autor nebo autoři museli jmenovaným písemně omluvit a uhradit finanční satisfakci. Ta by pak patrně putovala na konto právní pomoci lidem zasažených podobným útokem zákulisních “hrdinů”, nebo podobné účely.

A protože odborníků jsou v tabulce desítky, mohla by tato “legrace” přijít autora na statisíce až miliony. Sám spor, kde figuruje tolik známých a respektovaných odborných kapacit, by pak jistě přilákal do soudní síně mnoho lidí, a o pozornosti médií, včetně zahraničních, není třeba mluvit.

S některými jmény ze seznamu jsem již v kontaktu, protože to tak nechtějí nechat, a souhlasila jsem s právním zastoupením (samozřejmě kolegiálně bez nároku na jakýkoli honorář – ten zaplatí až autor nebo autoři). Cílem je, aby na straně žalobců byla jména většiny odborníků z tabulky (lékařů, právníků, novinářů, umělců…), kteří by mohli jít příkladem v hájení své důstojnosti před podobnými inteligentními “autory”. Zkrátka začíná převažovat názor, že je třeba říct podobným jednáním STOP.

Podobnou žalobu psát by byla profesní radost. Jen s vědeckými tituly by bylo tentokrát hodně práce ?. Oni ti tvrzení “hlupáci” totiž nejsou žádní hlupáci. ??

Tedy zastupovat odborníky z tohoto přehledu by mi bylo ctí – protože mnoho z nich znám, a vím, že mnoho umí, svou prací žijí, a jsou přitom neskutečně skromní lidé. Tedy možná nás čeká hodně přitažlivý soudní proces a povolání autora k odpovědnosti.

Jeho výpověď u soudu by jistě byla hodně “přitažlivá”. Moc ráda bych mu kladla otázky…. V každém případě bude mít hned úvodem problém – najít právníka ochotného mu z této žumpy pomoci. Aby mu to komora nemusela dát ex offo.

Ale teď už jinak: Tentokrát už vážně. Je načase dát najevo, že urážka není argument, a že nelze napadat a urážet podobným způsobem

Odkaz na Facebook: Jana Zwyrtek Hamplová