15. 9. 2022

PRO se dostalo přes 5%, EU vydírá ČR, nesmyslný nákup stíhaček F-35, elektřina nezlevní, astronomické ceny plynu, obří inflace, musíme odejít z lipské burzy, vykrádání státní kasy, daň z nemovitosti | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

PRO se dostalo přes hranici pěti procent a to je naprosto skvělá zpráva. Protože jedině tato cesta je správná, v dnešní době lží a podvodů.

Nákup stíhacích letounů Lockheed Martin F-35 Lightning II, je naprostý nesmysl. Doslova vyhodit z okna 80 miliard za stíhací letouny, které nemají v dnešní době žádnou bojeschopnost, a ještě jsou pro Českou republiku rizikem, že se staneme zemí která dokáže zaútočit jadernými zbraněmi, může opravdu pouze blázen. Nehledě na to, že pořád máme Gripeny, které jsou ještě minimálně 25 let bojeschopné a finančně několikanásobně výhodnější.

Vláda Petra Fialy tvrdí, že pokud nebudeme odevzdávat elektřinu Evropské unii za naprosto nevýhodných a nesmyslných podmínek, tak nebudeme dostávat plyn a ropu. To znamená, že Evropská unie nás vydírá? Jaký je tedy potom rozdíl mezi válčícím Ruskem a vyděračským postojem Evropské unie vůči České republice. V tuto chvíli z pohledu České republiky, je Evropská unie obrovskou hrozbou pro ekonomiku a občany ČR. Měli bychom okamžitě opustit jednotný evropský trh! A podepsat přímé kontrakty s Ruskem!

Zastropování cen elektřiny, je pouze marketingový tah před volbami. To, co totiž nezaplatíte fyzicky ve složenkách, za vás zaplatí stát z vašich daní. Takže zastropování je pouze další podvod z mnoha, které předvádí Petr Fiala, jeho ODS a zbylé přidružené čtyři strany.

Plyn v zimě dosáhne astronomických cen, a vláda se nás snaží ukolébat zastropováním a tvrzením, že má vše pod kontrolou. Jedinou možností je uzavření fixního kontraktu za fixní ceny. Abychom věděli přesně, kolik budeme z dlouhodobého hlediska za plyn platit.

Daň z nemovitosti je poslední ranou po energetickém maratonu, který tady vláda předvádí. Nejvíc se totiž toto daň dotkne lidí, kteří celý život tvrdě pracovali, aby si takový dům postavili a nyní z něho mají platit ročně 1%? Lidé, kteří jsou v důchodovém věku a nemají na zaplacení záloh na energie, nemají na potraviny, nemají na léky. Tak těmto lidem chce vláda ročně vzít ještě 1% z nemovitosti (např.: 1% = 100tis. z 10 miliónů), na kterou tvrdě pracovali? Tato vláda je opravdu likvidační četou českého národa!

Přepis a korektura dle vlastních slov: Jan Rzounek

Odkaz na Facebook: Jindřich Rajchl

Jindřich Rajchl