30. 9. 2022

„Etzler a spol. za hrubé urážky Jany Zwyrtek Hamplové tvrdě zaplatí“, řekl advokát Radek Suchý | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

TISKOVÁ ZPRÁVA – 30.9.2022

Advokát Radek Suchý: „Etzler a spol. za hrubé urážky Jany Zwyrtek Hamplové tvrdě zaplatí.“

Jana Zwyrtek Hamplová: „Vysouzené peníze půjdou pěstounským rodinám z Kroměřížska.“

Advokát Radek Suchý, známý z tzv. šátkové kauzy, nabídl dnes právní zastoupení své kolegyni, advokátce Janě Zwyrtek Hamplové, ve věci hrubých urážek její osoby v souvislosti s kandidaturou do Senátu.

Mgr. Radek Suchý: „To, co si pánové Etzler a další dovolili vůči slušné ženě jen proto, že si dovolila kandidovat do Senátu, je neuvěřitelné. Vulgární urážky za hranicí čtvrté cenové skupiny jsou samozřejmě žalovatelné, a já jsem dnes kolegyni nabídl, že se toho po volbách, ať dopadnou jakkoli, rád ujmu a zastoupím ji. Pokud bude totiž veřejný prostor stále taková stoka, kde si kde kdo dovolí kohokoliv takto dehonestovat a hrubě urážet, slušní a kvalitní lidé do politiky nepůjdou, a vládnout nám budou skupiny, které se nebudou štítit, jak je vidět, opravdu ničeho.

I kdyby s paní Janou Zwyrtek Hamplovou nesouhlasili, jde to napsat slušně. To, co dělají oni, je neuvěřitelné. Budeme žádat ve všech případech omluvu a finanční satisfakci“.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová: „Já se přiznám, že už nejsem ani schopna ty hrůzy číst. Když mne kontaktoval kolega, že se toho ujme, protože už se na to nemůže sám dívat, a že po volbách povolá autory oněch urážek k odpovědnosti, ať za to všechno tvrdě zaplatí, souhlasila jsem a jsem mu za to vděčná.

Dostávám stovky podpůrných mailů, ale pokud tuto praxi osobního hrubého napadání nezastavíme, politika z toho bahna nikdy nevybředne, a slušní lidé do ní nikdy nevkročí, aby se jim to nestalo také“.

Zastupující advokát i Jana Zwyrtek Hamplová se rozhodli zveřejnit tuto zprávu ještě před ukončením voleb, protože žaloby budou podány bez ohledu na výsledek hlasování voličů.

Mgr. Radek Suchý: „Výsledek voleb může mít vliv na jediné – výši finanční satisfakce, kterou budeme po dotyčných žádat.“

Jak uvedla Jana Zwyrtek Hamplová, částku, kterou by po dotyčných vysoudila, by celou věnovala pěstounským rodinám na Kroměřížsku.

Mgr. Radek Suchý

Zdroj: Jana Zwyrtek Hamplová