1. 10. 2022

Pro ty, co chtějí posílat zbraně na Ukrajinu zřídit speciální účet. A pokud Novotní, Šafrové, Etzlerové chtějí válku, tak je tam poslat! | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Mám dva důležité návrhy.

S ohledem na to, že je naše společnost rozdělena na ty, kteří zbraně na Ukrajinu posílat chtějí, a na ty, kteří zbraně posílat nechtějí a apelují na co nejintenzivnější jednání o míru, v co nejkratším možném čase, by se měl zřídit speciální účet, na nějž by ti, co zbraně posílat chtějí, mohli posílat svoje finanční prostředky, za něž by se veškerá vojenská technika pro Ukrajinu nakupovala.

Za prvé by se ukázalo, kdo to myslí opravdu vážně a za druhé by to bylo mnohem spravedlivější, neboť netuším, proč ti, kteří zásobování zbraněmi třetí zemi, jež není naším spojencem, odmítají, měli za toto naše přilévání oleje do ohně ještě platit.

A pak ještě druhý, zcela zásadní návrh. Volodymyr Zelenskyj již mnohokrát řekl, že mu nejvíce chybí lidé. Pokud tedy všichni ti Pavlové Novotní, Šafrové, Etzlerové a všichni další, kdo horují pro válku proti Rusku, myslí svoje slova vážně, navrhuji je plně vybavit veškerými potřebami běžného vojáka a zaplatit jim vlak na východ Ukrajiny, kde se mohou okamžitě zapojit do bojů a pomoci ukrajinskému lidu tím nejefektivnějším způsobem, zcela dle svého upřímného přesvědčení.

Vyzývám vás všechny – přejděte od slov k činům!

Jeďte na Ukrajinu a dokažte, že nejste jen prachobyčejní tlachalové, co z pohodlí svého gauče umí jen prázdnými řečmi fandit a kibicovat.

Chcete válku proti Rusku? Tak do ní jděte!

Nic vám v tom nebrání.

Do doby, než tak učiníte, jste pro mě prachobyčejní pokrytci, kteří mají plná ústa války, ale sami nejsou schopní riskovat vůbec nic. Jste pro mě jak ti dva generálové z pohádky Šíleně smutná princezna, kteří neměli problém obětovat levé křídlo, pravé křídlo, či obě křídla, ale sami skučeli, i když se píchli špendlíkem do prstu.

A proto stejně jako v oné legendární pohádce, by mělo dojít na to, že by vás národ měl přestat poslouchat a poslat vás do bahna, abyste nám ukázali, jací jste hrdinové.

Chcete bojovat? Tak do toho!

Nevyzývejte k tomu jiné, neposílejte zbraně a jděte! Ukrajina vaši oběť zcela jistě patřičně ocení!

My i vy ale dobře víme, že toho nejste schopní. Že jste jen obyčejní zbabělci, co umí být silní leda za počítačem.

Jste ostudou tohoto národa.

Vy všichni.

Zdroj: Jindřich Rajchl