7. 10. 2022

Jiří Kumbera je ve vazbě. Nikdo neví proč. A Martin Koller řekl, že bude volit stranu PRO | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Včera zůstala má FB zeď po dlouhé době bez jediného příspěvku. Bohužel jsem byl natolik zavalen prací, že jsem nenašel ani minutu k tomu, abych něco kloudného sepsal.

Upřímně přiznávám, že to byl jeden z nejtěžších dnů, jež jsem za poslední dobu zažil. Pevně doufám, že mé životní krédo, že vše, co se v životě stane, má svůj smysl, jenž možná v dané chvíli nemusíme chápat, avšak jednou v budoucnu se nám vyjeví, dojde i tentokrát svého uplatnění. Přál bych všem těm, co píší, že „Rajchlovi jde o koryto“, jeden takový den zažít. Možná by mluvili jinak.

A aby toho nebylo málo, tak soud v Ústí nad Orlicí z pro mě nepochopitelných důvodů uvalil vazbu na známého aktivistu a mého kamaráda Jiřího Kumberu, takže musím dnes do vazební věznice v Hradci Králové, abych se s tím pokusil něco udělat.

Ale nějaká pozitiva se přece jen našla – potěšilo mě, že se Martin Koller na Svobodném rádiu vyjádřil v tom smyslu, že bude asi volit PRO. Velmi si toho vážím.

No a pak jsem se také domluvil na schůzce s panem předsedou Českého svazu letectví, panem Václavem Vaškem, jehož úžasný projev jsem vám předevčírem přednesl ve svém živém vysílání. Opravdu se moc těším, že s touto výjimečnou osobností budu mít příležitost osobně seznámit. A protože mé další krédo říká, že každá životní situace je jen další lekcí našeho života, z níž bychom si měli vzít nějaké ponaučení, tak jsem si z onoho včerejšího dne taky jedno odnesl.

Pokud se všichni budou starat více o křivdy spáchané na občanech naší země a méně o ty spáchané na nás samých, pak budeme konečně schopni dosáhnout reálné změny.

Aneb přestaňme s politikařením a pracujme pro obyčejné lidi. Pak začnou politikům znovu věřit.

Bez toho se totiž nepohneme a budeme se jen dál točit v kruhu.

Mějte krásný den a buďte PRO!

Zdroj: Jindřich Rajchl