7. 10. 2022

Proč je tak drahá elektřina a plyn? Proč je válka na Ukrajině? A proč si myslím, že z toho není cesta ven? | Jan Rzounek

Od Jan Rzounek

Jedná se o diskusi, kterou jsem měl s člověkem, který dané problematice velmi rozumí a toto z toho vzniklo.

Rusko určitě není riziko. Potřebují jenom demarkační čáru, která se jim ve své podstatě povedla. To i sám píšete, a s tím souhlasím.

A za mě osobně, aby se Rusko nechalo porazit a dokonce se nechalo vmanipulovat do reparací, a ještě obnovilo dodávání fosilních surovin, je možné jedině při svržení režimu.

Rusko patří do aliance BRICS. A tak mám za to, že je dost silné, aby se obešlo bez Evropy.

Za mě osobně Fialova vláda má za úkol – jako i vláda Německa – ekonomickou destabilizaci a odtržení se od levných surovin z Ruska (a to vše pod přímým dohledem USA).

Dobré vztahy Evropy s Ruskem pro USA není nic dobrého. Plus USA je ekonomicky neuvěřitelně nestabilní a slabá. Ten konflikt na Ukrajině jde rozhodně za nimi.

Válčí spolu dvě mocnosti, kterým vládnou staré garnitury, žijící v dobách studené války. Dokud se toto nezmění, tak ten tlak na Evropu bude pořád.

Do války asi opravdu nepůjdeme. Protože Rusku stačí Východní Ukrajina. A USA bude stačit pokud budeme fosilní suroviny kupovat od nich.

To se asi i stane. Protože na světové válce by nezískal nikdo.

Samozřejmě za předpokladu, že budeme poslouchat příkazů, které jdou z USA. V opačném případě se USA spíš vyplatí válka. Protože investují miliardy dolarů do vojenské techniky, do výcviku vojáků, do vojenského vybavení a s tím spojenou logistiku a catering. A pokud nezískají peníze z Evropy „klidnou“ cestou. Tak se rozhodně nebudou bát tady rozpoutat stejnou vojenskou operaci, jako před 20 lety v Jugoslávii. Protože nesmíme zapomenout na to, že každá vypálená raketa, každý hozený granát a každá vystřelená kulka, jsou peníze do rozpočtu USA.

Ale teď jsem vlastně pouze rozvedl to, co jste už napsal.

Mám za to, že se asi shodneme, že na tom nic nezměníme. A než na válečný konflikt, raději přistoupíme na „mírové“ dotování ekonomiky USA.

A co se stane u nás?

Sociálně slabí padnou. Střední třída zchudne. Bohatí už si diverzifikovali co mohli, takže ztratí minimum. Padne 30 možná 40 možná 50 možná 60% firem. Bude masivní propouštění. Spadnou ceny nemovitostí. A to jak soukromých, tak komerčních. A koho „nezabije“ inflace a vysoké energie, tak toho dodělá končící fixace u hypotéky.

Takže co se nepovedlo ODS po revoluci. Že rozprodaly zahraničním investorům co mohli. Tak se jim to povede teď.

Ať už za tou „kolonizací“ stojí kdokoli, tak sem mu to povede.

Strašně vám všem fandím (odborníkům). Ale myslím, že jsme na to moc slabí a je nás moc málo. A i kdyby se České republice povedlo změnit vládu, tak mám opravdu za to, že to bude spíš prohra.

Protože USA potřebuje lidi jako je Petr Fiala, kteří budou poslouchat na slovo, co oni řeknou. Kteří překopou celý ekonomický systém České republiky, aby mohli předraženými energiemi zafinancovat zahraniční firmy, které jsou napojené na ekonomiku USA.

A jsem přesvědčen o tom, že pokud by jsme přestali fungovat tak jak si přeje USA, tak bychom byli okamžitě v manipulováni do války. Protože bez evropských peněz jejich ekonomika padne. A pro USA by zatažení Evropy do války bylo jedinou možností, jak nás přinutit k tomu, aby jsme se vrátili zpátky na jejich stranu.

A sám za sebe můžu říct, že jestli si mám vybrat mezi válčením a možnou smrtí za ideologii, kterou absolutně neuznávám a za lidi, kteří se budou schovávat ve svých kancelářích. Ale přitom oni jsou ti co tu válku způsobili. Tak radši zvolím chudobu a přikloním se na stranu západu. A budu nakupovat předražené fosilní suroviny. A platit desetinásobek za elektřinu, kterou vyrábíme, ale její cenu nám určují cizí země.

A proč tohle všechno píšu?

Protože chci, aby všichni pochopili do jak velké propasti se můžeme řítit. A že je lepší jít na věci pomalu a v klidu.

Tím ale nechci říct, že máme něco vzdávat. Jen chci, aby všichni pochopili systém, který tady vládne. Systém ekonomický a politický, který je nejenom u nás, ale hýbe celým světem.

Nenechte se hlavně nikým vyprovokovat pokud o vás bude tvrdit, že jste proruský, nebo že jste nějaký dezolát, nebo dezinformátor, nebo Putinův přívrženec. Jsou to jen trapné řeči, které nikam nevedou. A ten kdo tyto přirovnání používá, tak je vidět, že buď o situaci absolutně nic neví, a nebo že mu došly argumenty.

Nemusíte se ale ničeho bát. Opět získáme suverenitu Českého státu. Opět budeme ekonomicky soběstační. Odtrhneme se od Evropské unie. Od zelené ideologie. A vystoupíme z NATO.

Ale všechno má svůj čas a k věcem se musí přistupovat opatrně. Nebude to tento rok, nebude to příští, nebude to možná za 5 let.

Ale jednou se z toho amerického systému vymaníme – stejně tak jako ostatní státy Evropy -, a získáme svobodu, kterou jsme nezískali ani za těch posledních 33 let od revoluce.

Ale všechno jednoduše potřebuje svůj čas.

Tak buďte trpěliví a nikam nespěchejte.

P.s. Proč si radši vyberu chudobu a ne válku? Protože mám velkou rodinu, která se nesmí dožít toho, že naše děti půjdou válčit a umírat za pár špinavých peněz, které pro mě v tu chvíli nemají žádnou hodnotu. Pro mě má hodnotu lidský život.