9. 10. 2022

Důrazně odmítám, že vyslovením pravdy a pochybností nebo kritiky českých politiků, kteří vrší chybu za chybou, jsem proruská – považuji to za hrubou urážku a vědomě a účelově šířenou lež | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

Pokračování článku: EU se rozhodla sebezničujícími gesty sankcionovat Rusko. Tím ohrozila všechny státy Evropy

Do veřejného prostoru jsem se vrátila viditelně v době covidové. Šlo mi a jde mi dál o naše podvedené očkované a diskriminované neočkované občany, hlavně o děti, a o ony obrovské škody, které nám vznikly.

Nemohu mlčet ani v mnoha směrech nebezpečné politice naší vlády, pokud jde o válku na Ukrajině. Opět mi jde o Českou republiku a české občany, kteří tuto politiku tvrdě odnášejí – ekonomicky, množstvím lidí, kteří sem přišli bez základní kontroly, a silnými slovy o válce proti Rusku, která mohou spustit válku. Šel by pan Fiala do první linie?

Nemohu mlčet k energetické krizi, protože amatérské kroky naší vlády, které se někomu těžce hodí, mohou zlikvidovat český průmysl i zemědělství, zničit tisíce českých rodin, a to už vůbec nechci připustit, že by ta celá politika gest a velkých evropských slov vedla k nedostatku základních surovin.

Chápu – politikům se pravda nebo nepříjemné otázky nehodí. Důrazně ale odmítám, že vyslovením pravdy a vážných pochybností nebo kritiky českých politiků, kteří vrší chybu za chybou, jsem proruská – považuji to za hrubou urážku a vědomě a účelově šířenou lež, která mne má zdiskreditovat, a která mne a mou rodinu vystavuje nebezpečí.

Proto prohlašuji se vší vážností, že jsem a budu za každých okolností výhradně “pročeská”, tedy vše, co dělám a budu dělat, bude v zájmu naší země a našich občanů…

Ale naopak se mi zdá, že ti nahoře hrají v jiném dresu než českém (evropském? americkém? německém?). Pokud totiž dodnes nepochopili, že sankcemi proti Rusku se zničí pouze Evropa, tak jsou opravdu hloupí, nebo v tom s nimi “jedou”. S kým? S těmi ostatními ekonomickými hráči na trhu.

A proč se po prvním kole volební kampaně KDU-ČSL rozhodlo ihned podpořit kandidátku Andreje Babiše, když mu předtím nemohli přijít na jméno, a pan Jurečka, který mne nikdy neviděl, se do mne hned pustil? Opět mne to nepřekvapuje. Něco jiného jsou slova navenek, něco jiného je boj o vlastní krk.

Zdroj: Jana Zwyrtek Hamplová