9. 10. 2022

EU se rozhodla sebezničujícími gesty sankcionovat Rusko. Tím ohrozila všechny státy Evropy | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

Pokračování článku: Co přinesla válka na Ukrajině? Nekontrolovaně přijímaným uprchlíkům se otevřel státní rozpočet, školství, zdravotnictví a řada jiných služeb

S válkou na Ukrajině pak vyvstala navazující energetická krize. EU se rozhodla sebezničujícími gesty sankcionovat Rusko. Bez toho, že by si napřed uvědomila, odkud kam ty trubky vedou. Napřed rozhodla, pak myslela. Tím ohrozila všechny státy Evropy, které pak mnohé začaly jednat dokonce s Ruskem po své linii, aby nepadly na úplné dno. To vše se děje k velké radosti ostatních velkých hráčů na trhu, protože oni oslabováním Evropy naopak těžce posilují. Naše vláda zůstala nečinná, a to, co za řešení vydává, řešením není. Pro nekonkurenceschopnost začínají krachovat první průmyslové podniky, zemědělské na tom nejsou lépe.

Hrozí vysoká nezaměstnanost, bankroty firem, které skoupí zahraniční zájemci, a české rodiny zchudnou tak, že nebudou mít na bydlení, jídlo a potřeby pro děti. Řekla to už řada odborníků, nespokojenost s vládou projevilo dvakrát zcela plné Václavské náměstí. Na první demonstraci jsem přijala kvůli vážné situaci v naší zemi pozvání, a pár minut tam vystoupila. Od té doby poslouchám útoky, kdo jiný tam všechno byl, a k čemu jsem se svým několikaminutovým vystoupením přihlásila. Přihlásila jsem se ve svém krátkém projevu k tomu, že Česká republika a její občané mají být pro české politiky na prvním místě, a přišla jsem spolu s dalšími odborníky hlavně kvůli desetitisícům občanů pod pódiem, mezi kterými jsem pak strávila celé odpoledne. Proč? Protože ti lidé jsou těm nahoře úplně jedno. Ministři jsou zavřeni v těch vládních palácích, vytvářejí jakési záchranné deštníky, a zcela likvidují české hospodářství, a kdo jim netleská, je proruský. A když už neví kudy kam, radí ministr průmyslu podnikům, aby se i ty velké tvářily jako malé, tedy doporučuje jim, aby podváděly, což je trestný čin. Kam jsme se to probůh dostali… O ČEZu raději nebudu psát, protože by to bylo příliš dlouhé.

Zdroj: Jana Zwyrtek Hamplová