9. 10. 2022

Sprostě, vulgárně, za pomoci lží, prohlašováním mne za zástupce „ruské Dumy“ a členku jakéhosi Putinova hnutí, pak je zde viditelná snaha o mou profesní likvidaci | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

Pokračování článku: Důrazně odmítám, že vyslovením pravdy a pochybností nebo kritiky českých politiků, kteří vrší chybu za chybou, jsem proruská – považuji to za hrubou urážku a vědomě a účelově šířenou lež

Babišova vláda riskovala zdraví občanů této země neprověřenou vakcínou, a její politikové způsobili této zemi miliardové škody, zejména nákupem nesmyslného množství vakcín, o kterých neměli a dodnes nemají žádné hodnověrné informace. Na produkt soukromých farmaceutických firem dokonce zaplatila reklamu z veřejných prostředků. O dalších škodách na psychice dětí a na osudech občanů a firem nemluvě.

Současná Fialova vláda na projekt riskování zdraví svých občanů navázala, a navíc ohrozila bezpečnost občanů naší země přespříliš aktivním připojením se na jednu stranu válečného konfliktu na Ukrajině; humanitární pomoc není pomoc vojenská a nejsou jí ani výroky přihlašující naši zemi k válečnému stavu. Pokud jde o humanitární pomoc, pak vláda naprosto podcenila otázku zdravotní i faktické bezpečnosti na území České republiky nekontrolovaným přílivem uprchlíků, kteří byli do té doby vnímaní zcela jinak s ohledem právě na příslušnost k ukrajinské národnosti. Návazně na to vláda likviduje český průmysl a zemědělství v přímém přenosu – svou absolutní neschopností postavit se k energetické krizi čelem a tvrdě hájit vlastní zájmy. Hájí zájmy všech, jen ne české.

Za této situace jsem spáchala „zločin“. Bez toho, že bych byla členkou jakékoli z těch velkých stran (které si to čas od času pouze prohodí mezi sebou), bez toho, že bych měla byť jediný billboard (zatímco bývalá senátorka a moje soupeřka v druhém kole je měly snad všude), bez toho, že bych měla výraznější prostor v médiích (téměř žádný), a přesto, že mne uráželi, jak mohli (neuvěřitelnými výrazy), vyhrála jsem v jednom ze senátních obvodů demokratické volby. Vstoupila jsem do jejich zaběhnutého soukolí jako zrnko písku, které může „drhnout“.

A tak Bakalova a bůhví čí ještě média a řada rádoby elitních novinářů a příznivců vládních politických stran propadlo panické hysterii, že to, co se jim zatím dařilo cenzurovat, může znít dokonce na půdě Senátu a z úst senátorky, a pustili se do mne, patrně abych se stala nevěrohodnou. Sprostě, vulgárně, za pomoci lží, prohlašováním mne za zástupce „ruské Dumy“ a členku jakéhosi Putinova hnutí, pak je zde viditelná snaha o mou profesní likvidaci, zkrátka zažívám neuvěřitelnou šikanu, urážky, vulgarity…a to jen proto, že jsem si dovolila demokraticky vyhrát volby. To chtějí ti demokraté zase vládu jedné strany? Zaznívalo i to, aby mne zatkli a zavřeli…

Děje se tu zkrátka něco neuvěřitelného.

Opětovná snaha o nastolení totality, cenzury, vytváření seznamů nepohodlných, které je třeba „zlikvidovat“ nebo alespoň otrávit či eliminovat, zakazováním jiných než schválených názorů, mapování nepohodlných zaměstnanců novodobými „prověrkovými“ komisemi… Jenže pánové a dámy, co jste ti „mladí a neklidní“ pletači svetrů a vytvářeči KRITů, já to zažila. A proto to umím identifikovat. A proto o tom mluvím, a proto křičím na poplach. Ať se vám to líbí nebo ne.

Ano, mohla bych si také v klidu háčkovat svetry, tvořit zahradu, psát básně, ventilovat případné emoce na střelnici 🙂, a dívat se, jak nám svá moudra říká paní Pekarová, pan Jurečka, pan Sikela, pan Válek…a v neposlední řadě premiér, který na sebe nechá v europarlamentu řvát řadového poslance a dělá si toho poznámky. Ano, to vše bych mohla. A mít klid.

Ale prostě mi to nedalo, protože toto už není legrace. Zdraví občanů, nedostatek energií, ekonomický kolaps, provokování velmoci jako jedné strany válečného konfliktu, a nástup totalitních metod, to prostě nejde mlčet a zůstat stranou. Protože i ty útoky na mne, vulgární urážky od lidí, co nedokázali desetinu toho, co já, jsou přesně toho druhu. Takto se to dělalo za minulého režimu… Vzpomínáte Jakeše? Ta „hodná holka Zagorová“? A ti „ztroskotanci a samozvanci“?

Tedy:

Spolu s převzetím osvědčení o zvolení senátorkou zveřejním SENÁTORSKÉ DESATERO. Budou v něm uvedeny mé jasné názory za hlavní témata doby. Včetně členství v EU, NATO, můj vztah k Rusku, zkrátka to, co všichni odpovídají za mně, a nic o tom ani o mne neví. Zveřejním rovněž informace z mého profesního i osobního životopisu. I to, jak se budu bránit lžím, které o mně budou zveřejněny, a urážkám, kterými budu dehonestována.

Chci být důsledná, aby tyto praktiky přestaly být samozřejmostí, a aby neodrazovaly slušné lidi před vstupem do politiky. Protože to, co se děje mne, se už nikdy nesmí dít žádnému demokraticky zvolenému politikovi v této zemi. Nesouhlas s někým není nenávist k někomu.

A svým podporovatelům chci vzkázat – pokud jsou oni schopni mne takto urážet, protože se tak moc bojí jedné nezávislé advokátky z počtu 81, pak jste vy volili správně. A jak mi budou moc ubližovat, povolám vás na pomoc – vy jste moje síla. A pak mne pomohou mé paragrafy.

Zdroj: Jana Zwyrtek Hamplová