16. 10. 2022

Přítelem nám má být ten, co nám vyhrožuje. Nevím jak Vy, ale já vyděrače za přítele nechci! Nezapomeňte, že ,,nejsilnější mříže jsou ty, které nevidíte“ | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Ti, kteří nám vyhrožují, že pokud jim nedodáme za pro nás naprosto nevýhodných podmínek, tak nám zavřou kohouty na plyn a ropu, jsou prý naši přátelé.

Nevím, jak vy, ale já mezi své přátele rozhodně nezahrnuji někoho, kdo mě bezostyšně vydírá, aby získal prospěch sám pro sebe na můj úkor.

A co svět světem stojí, tak platí pravidlo, že ten, kdo někoho šikanuje, nerozumí ničemu jinému než jasné deklaraci silného postoje a projevu odhodlání, že doba, kdy jsme měli strach se těmto uzurpátorům postavit, definitivně skončila.

Nejsilnější mříže jsou ty, které nevidíte. Je to myšlenka vštěpená do naší mysli spočívající v přesvědčení, že jsme malý a slabý stát, jenž není schopen bez pomoci svých „silnějších bratrů“ na evropském či světovém kolbišti obstát. A pravdou je, že pokud se těchto okovů našeho národního sebevědomí nezbavíme, tak to skutečně nikdy nedokážeme.

Konfucius kdysi řekl, že cesta dlouhá tisíc mil začíná jediným krokem. A tím prvním krokem je přesvědčení, že k našemu úspěchu nepotřebujeme žádného „staršího bratra“, jenž se o nás postará. Že jsme dostatečně silní, abychom se nemuseli nikoho doprošovat a hrát poníženě druhé housle ve světě velkých kluků.

Neb zvítězit může jen ten, kdo je přesvědčen, že je vítězství hoden.

My v PRO věříme, že Česká republika na to má. A že není naším právem, nýbrž naší povinností sebevědomě uplatňovat naše národní zájmy na všech polích.

Naši skuteční přátelé to pochopí. Těm ostatním je třeba dát důrazně najevo, že z této pozice rozhodně neustoupíme.

Jen tak můžeme dosáhnout skutečné suverenity, svobody a prosperity.

Jen tak můžeme být úspěšní.

Pojďte se na tuto cestu vydat s námi!

Vězte, že nebudete litovat!

Zdroj: Jindřich Rajchl