20. 10. 2022

Jak Manipulatori.cz a Demagog.cz manipulují a dezinformují | Matouš Bulíř

Od Jan Rzounek

Jelikož server manipulatori.cz pod taktovkou Jana Cempera patří mezi mé fanoušky a jednou za čas o mně napíší nějaký svůj manipulativní článek, rozhodl jsem se i já přispět svou troškou do mlýna.

Já na rozdíl od nich však nepřináším svůj pohled na věc, který vydávám za fakta, nýbrž předkládám video, na jehož základě si každý může udělat svůj vlastní závěr.

Jde o část z pořadu Debatní klub, publikovaného 03.12.2020. Celý pořad měl 3 hodiny a 18 minut, ovšem stálo to za to.

Pokud bych měl vypíchnout vše, kdy to Jan Cemper neustál, nemělo by toto video minut 10, nýbrž 120, takže proto jsem zvolil tu nejzásadnější část, na které bylo zcela prokázáno, jak server demagog.cz a manipulatori.cz nakládají s informacemi, které ohýbají tak, aby to odpovídalo jejich vidění světa – dopouští se manipulaci a dezinformací.

Hosty pořadu byl Daniel Vávra, Jan Cemper a Stanislav Blaha.

Pokud je něco ohrožením pro svobodu slova a projevu, jsou to lidé jako Jan Cemper a (ne)ziskovky typu manipulatori.cz a demagog.cz, kteří jsou samozvanými arbitry „pravdy“.

Celý Debatní klub:

Cemper / Vávra / Blaha – Stop cenzuře / Debatní klub

Článek o kterém je řeč, ve kterém bylo dodatečně učiněno několik změn, které tradičně manipulátoři neudávají v rámci přiznané editace: Ne, prezidente Trumpe, není potvrzeno, že by Kyle Rittenhouse jednal v sebeobraně

Zdroj: Matouš Bulíř