21. 10. 2022

Česká televize opět předvedla, jak hluboko se dá klesnout pokud se snažíte umlčet pravdu | Jan Rzounek

Od Jan Rzounek

Česká televize si tentokrát vzala na paškál Tuckera Carlsona, který je v poslední době vnímán jako člověk, který dává věcem správná jména a souvislosti.

První trapnost která mě praštila do očí byla ta, kdy Americká televize MSNBC (něco jako naše TV Barrandov) měla vyvrátit tvrzení, že na Ukrajině nejsou biologické zbraně. Režie České televize spojila dvě věci, které do sebe absolutně nezapadaly.

A to, Clarsonovo tvrzení, že na Ukrajině biologické laboratoře jsou. A slova reportéra televize MSNBC, které byly absolutně mimo téma. Doslova reportér řekl, ,,Tohle neřekl. Papež řekl pravý opak.“ Jednoduše úplně mimo.

Tam kde se ale Česká televize překonala, byl sestřih alá americký bulvár. Kde se snažili Tuckerovi slova „shut up“ (drž hubu neboli buď zticha) vysvětlit tím, že tak uráží sledující a voliče. Pravdou ale je, že Carlson toto slovní spojení používá vždy, když divákům názorně vysvětluje, co si o jejich názoru myslí politici.

Celou reportáž jsem si nebyl jistý, jestli koukám na investigativní novinařinu a nebo na Tele Tele.

Česká televize v poslední době jde hloubš a hloubš a zdá se, že překračuje veškeré fyzikální zákonitosti. Ze Země udělala placku, z přímky oblouk a z Ježíška pouze tlusté batole.

Kdo sledujete Tuckera Carlsona na nejsledovanějším americkém televizním kanálu Fox News, tak si udělá obrázek sám.

Ostatní si určitě dohledají jeho videa na YouTube a udělají si názor podle svého nejlepšího uvážení.

Za mě osobně můžu jenom říct, že z České televize se v posledních letech stal opravdový brainwashing. A je dobré jí sledovat pouze jako parodii na jakékoliv zpravodajství, nebo jako satirický kanál.

Větší hodnotu určitě nemá.