27. 10. 2022

Pokud nechceme mít krev nevinných lidí na vlastních rukou, tak bychom měli války vést pouze v úrovni politické a ekonomické | Jan Rzounek

Od Jan Rzounek

Odkaz na reportáž ČT24: Zákaz vstupu Rusů do Česka

Můj názor:

Pokud takto přistupujeme k ruským občanům, tak bysme měli stejně přistupovat i k Afgháncům, Syřanům, Palestincům, a jiným etnikum kde se vyskytují teroristické buňky, které operují po celém světě.

Teoreticky by to znamenalo uzavřít hranice pro všechny muslimské národy.

A to bez ohledu na to jestli je to student, sportovec, herec, turista, vládní úředník, pilot, strojvedoucí, řidič nákladního vozu, zdravotník, lékař, atd..

Pointa: války se vedou v rovině politické, ekonomické, vojenské. Pokud budeme do válečných konfliktů zahrnovat i občany daného státu, kteří žijí stejné životy jako my. Tak je vystavujeme tlaku, který může skončit občanskou válkou v jejich zemi. A tím tak budeme mít krev nevinných lidí na vlastních rukou.

V poslední době si mnoho lidí zvyklo na to, že státní aparát vydává sankce, embarga, uzavírá hranice a financuje válku. A tím tak spoustu rádoby demokratů zbavuje povinnosti postavit se vlastní zodpovědnosti.

A tito „demokraté“ ve strachu, že se stanou sami součástí války. Velkou měrou financují, a tím tak přispívají k podněcování ještě většího konfliktu na Ukrajině.

Mají pocit, že čím více peněz pošlou, tím více jsou chráněni před možnou eskalací konfliktu.

Hlavně si připadají jako obrovští patrioti.

Ale opak je pravdou.

Jejich strach, a víra v americký sen, nemá s patriotismem absolutně nic společného.

Každý kdo nálepkuje ostatní přezdívkami jako například: 5. Kolona, dezinformátor, proruský, ruSSák, atd.. Je pouze ustrašený a neinformovaný člověk, který svůj mindrák schovává za dehonestaci těch, kteří se snaží o mírová řešení a kteří znají historii celého konfliktu.

Válka nesmí potlačovat lidství.

Ale lidé by měli potlačovat ty, kteří za válečnými konflikty stojí.

A to jsou vždy a jedině politici.

Jeden z největších teroristických států světa, kterým je USA nezaznamenává podobná omezení i přesto, že operuje po celém světě a ve jménu humanitárních bombardování a jiných humanitárních „kolonizací“ států zabijí nevinné ženy a děti.

Lidé by měli více přemýšlet.