27. 10. 2022

Vakcíny! Budeme ještě asi hodně překvapeni | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

Tedy ne my, ale ti, kteří věřili. Realita bude totiž velmi krutá. Na rovinu – doufám, že za tohle někoho jednou nakonec zavřou.

V minulém týdnu proběhla velmi klíčová tisková konference poslanců Evropského parlamentu – která vám patrně neunikla. Vyšlo najevo, a poslancům EP se to velmi nelíbí, že před uzavřením smlouvy o zakoupení vakcín si předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyměňovala soukromé SMS se šéfem farmaceutického gigantu Pfizer panem Bourlou, a odmítá tyto SMS ukázat (!!!).

V utajeném režimu se rovněž nachází (zatím) i kupní smlouva samotná. Nicméně už i její některé části části se dostaly na veřejnost, a jako právnička musím konstatovat, že smlouva jako celek byla zcela nevýhodná pro stranu kupující, tedy pro EU, a tím následně i její členské státy, tedy i pro Českou republiku, která ji zcela slepě podepsala (tuším Adam Vojtěch, a o vakcínách lživě informoval na půdě sněmovny ministr Blatný).

Ta nevýhodnost smlouvy spočívá v absenci jakýchkoli záruk a odpovědnosti za případné „vady“, a na to navazující logickou možnost smlouvu vypovědět či změnit v případě nových zjištění o neúčinosti nakoupených vakcín – tato možnost zde není. V České republice se tento neomluvitelný postup kopíroval – a odpovědná bude osoba, která smlouvu podobného znění podepsala. Jak to tak vypadá, budeme se zkrátka ještě všichni divit.

Za těchto okolností považuji reklamu pana ministra Válka s hercem Čtvrtníčkem za absolutní výsměch nastupující realitě. Ta realita bude totiž velmi krutá. Už to, co víme, postačuje k závěru, že vůbec nešlo o zdraví lidí, ale o masovou aplikaci narychlo vyvinuté látky a její prodej, a že o tom, co ta látka „umí“ nebo spíše „neumí“, se od počátku především neuvěřitelně lhalo nebo mlčelo.

Osobně jsem přesvědčena, že velmi brzy přestaneme používat i název vakcína, protože není na místě. To, co se stalo, je zkrátka neuvěřitelný podvod století. A to, že na něco podobného platíme reklamu za miliony, je absolutní tragédií doby. Věřím, že vše, co se tu kolem toho dělo, skončí nakonec před soudem. Důvodem totiž nebylo a není zdraví lidí. Důvodem je prodat narychlo vyvinutý výrobek sporných kvalit a rizikových a neprozkoumaných nežádoucích účinků za každou cenu – jen aby za ty vyhozené miliardy za ony nesmyslné počty narychlo vyvinutých tzv. vakcín někoho nezavřeli. A aktéři této tragikomedie se neštítí do toho vtáhnout i děti. To mne ostatně dovedlo zpět do veřejného života – ohrožení práv a důstojnosti našich dětí.

A když už v tom věřejném životě jsem, a kdyžmi voliči dali důvěru až tak, že jsem se stala senátorkou, toto bude jedno z mých hlavních témat – odpovědnost za každý podpis, za každou nesmyslně vynaloženou korunu, za každé ohrožení našeho zdraví…. A na rovinu – doufám, že za to všechno jednou někoho opravdu zavřou.

Možná budou, v případě šéfky evropské komise, stačit nakonec ty její SMS. Jistě budou zcela nevinné, když se tomu zveřejnění tak brání… Osobně si myslím, že pokud se k jejich textu dostaneme, spadne celá konstrukce očkování jako domeček z karet. A bude to velmi hlasitý pád. Až člověk nevěří, že něco podobného vůbec bylo takto celosvětově možné.

Zdroj: Jana Zwyrtek Hamplová