2. 11. 2022

Přesto, že byl s hasiči domluven, přesto, že na nákladech na pohonné hmoty vynaložil ze svého 500.000 Kč, tak byl úřední šiml zcela nemilosrdný | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Včera jsem vám nabídl rozhovor s Jiřím Vlkem (FB profil Jirka Pirka Pirka), jenž byl absurdně potrestán pokutou 100.000 Kč za přestupky, jež měl spáchat při hašení požáru v národním parku České Švýcarsko.

Přesto, že byl s hasiči domluven, přesto, že na nákladech na pohonné hmoty vynaložil ze svého 500.000 Kč, tak byl úřední šiml zcela nemilosrdný.

Nenacházím slovo, jež by z mého pohledu věrně charakterizovalo naprostou stupiditu takového rozhodnutí. Vinit někoho, že nabíral bez povolení vodu z Labe, za situace, kdy ji používal na hašení rozsáhlého požáru v jednom z nejkrásnějších koutů naší země, je asi stejně inteligentní, jako odsoudit člověka, jenž se snažil vynést z hořícího domu dítě, za to, že při tom rozbil okno.

Určitě si jej poslechněte, protože se tam také dozvíte, proč byla tato pokuta pravděpodobně udělena. Holt jeden poslanec chtěl protlačit firmičku, co by hasila za 2.500 EUR za hodinu, a tudíž se mu nehodilo do krámu, že to někdo dělal zadarmo.

Níže také zasílám číslo transparentního účtu Jirkovy letecké společnosti, která se snaží pomáhat všude tam, kde je to nezbytné. Mnozí z vás mi psali, že by Jirku rádi podpořili, tak tady máte možnost tak učinit. Vězte, že ty peníze si Jirka nestrčí do kapsy, ale budou využity na pomoc tam, kde to bude třeba příště. A to je myslím jedna z nejlepších investic, kterou můžeme udělat, ne?

Číslo transparentního účtu: 6006854389/0800 > účet ověřit v příspěvku Jindřicha Rajchla.

Já jsem Jirkovi samozřejmě nabídl bezplatnou právní pomoc. Snad se mi podaří znovu uspět a dosáhnout zrušení této vrcholně absurdní pokuty.

Velké díky všem, kdo Jirku podpoří. Opravdu je to člověk, který si to plně zaslouží.

Solidarita a soucit je to, co z nás dělá lidi. A já ze svých cest vím, že tenhle národ je plný lidí, kteří ji dokážou kdykoliv nezištně projevit.

Držme při sobě! Vždy a všude!

Krásný den všem.