2. 11. 2022

Zatímco „naše“ vláda, byla toho času doma na Ukrajině, na Českou republiku uvalila plynové embargo, tak Ukrajina vesele topí a oznamuje všem, že plynu má dost | Matouš Bulíř

Od Jan Rzounek

Zatímco „naše“ vláda, byla toho času doma na Ukrajině, na Českou republiku uvalila plynové embargo, tak Ukrajina vesele topí a oznamuje všem, že plynu má dost a dokonce, že lidé budou mít během zuřící války stejné teplo jako v době před ní.

Zde musím uvést, že jim to přeji a je skvělé, že se daří lidem zajistit i během takto těžkých časů, které Ukrajina zažívá, alespoň tepelný komfort.

Ale znovu a pomaleji. Ukrajina, tedy stát, na jehož území zuří válka, má plynu skoro více než stačí upotřebit, zatímco Česká republika, tedy země, kde válka není, plyn nemá, ekonomika jde ke dnu a lidem se doporučují dva svetry.

Ukrajinský politik zajistí svým lidem plyn, „český“ politik dva svetry a plyn tak drahý, že se pomalu stává komoditou pro horních deset tisíc.

Už jsem to psal dříve a napíši to znovu. Odkud myslíte, že má Ukrajina dostatek plynu? A já jí to nevyčítám, ba naopak, chválím je za pragmatismus. Ukrajina chce totiž válku vyhrát, ne spáchat rituální sebevraždu.

Buďme tedy v tomto ohledu jako Ukrajina, a dělejme věci tak, aby to dávalo smysl a nedělejme prázdná gesta, která spadají do světa mimo realitu.

Pokud by EU vzala peníze o které přišla tím, že začala odmítat ruský plyn a nakoupila za to zbraně pro Ukrajinu, je dnes již po válce.

Nevím co mě děsí víc, jestli to, že nám vládnou idioti a nebo to, že nám vládnu z důvodu, že si je tam my volíme.

Zdroj: Matouš Bulíř