4. 11. 2022

Pouze úplné a definitivní vítězství Ruska na Ukrajině zaručí ochranu před globálním konfliktem | Tomáš Špaček

Od Jan Rzounek

Pouze úplné a definitivní vítězství Ruska na Ukrajině zaručí ochranu před globálním konfliktem, do kterého Západ tlačí svět, uvedl v úterý na svém Telegramu náměstek šéfa ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv.

„Nazývejme věci pravými jmény. Západní země tlačí svět ke globální válce. Jedině úplné a konečné vítězství Ruska bude pojistka proti světovému konfliktu,“ reagoval na časté spekulace západních zemí ohledně jejich doktríny, že „Rusko nemůže válku vyhrát“.

Medveděv vyzval své stoupence, aby se řídili „jednoduchou formální logikou“.

„Pokud se neočekává, že Rusko vyhraje, tak je to pravděpodobně Ukrajina. Cílem Ukrajiny ve válce vyhlášené kyjevským režimem je dobývání všech území, která jí dříve patřila. Jinými slovy, jejich anexe z Ruska. Je to hrozba pro existenci našeho státu a kolaps dnešního Ruska,“ řekl.

Medvedev dospěl k závěru, že taková možnost je přímým důvodem pro použití klauzule 19 základních principů ruské státní politiky v oblasti jaderného odstrašení.

„Můžu se zeptat, kdo skutečně plánuje jaderný konflikt? Co je to, když ne přímá provokace světové války pomocí jaderných zbraní?“ řekl.

Zdroj: Tomáš Špaček

Dmitrij Anatoljevič Medveděv je ruský politik a podnikatel. Od ledna 2020 působí jako místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace. Od dubna 2012 je předsedou vládní strany Jednotné Rusko. Dříve zastával mezi lety 2012 až 2020 post předsedy vlády Ruské federace a v letech 2008–2012 působil ve funkci prezidenta. Wikipedie


Len úplné a definitívne víťazstvo Ruska na Ukrajine zaručí ochranu pred globálnym konfliktom, do ktorého Západ tlačí svet, uviedol v utorok na svojom kanáli Telegram zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev.

„Nazvime veci pravými menami. Západné krajiny tlačia svet ku globálnej vojne. Len úplné a konečné víťazstvo Ruska bude poistkou proti svetovému konfliktu,“ reagoval tým na časté špekulácie západných krajín v súvislosti s ich doktrínou, že „Rusku nemožno dovoliť vyhrať vojnu.“

Medvedev vyzval svojich followerov, aby sa riadili „jednoduchou formálnou logikou“.

„Ak sa neočakáva, že zvíťazí Rusko, potom je to zrejme Ukrajina. Cieľom Ukrajiny vo vojne, vyhlásenej kyjevským režimom, je opätovné dobytie všetkých území, ktoré jej predtým patrili. Inými slovami, ich anexia z Ruska. Ide o ohrozenie existencie nášho štátu a rozpadu dnešného Ruska,“ konštatoval.

Medvedev dospel k záveru, že takáto možnosť je priamym dôvodom na použitie odseku 19 základných princípov ruskej štátnej politiky v oblasti jadrového odstrašovania.

„Smiem sa spýtať, kto v skutočnosti plánuje jadrový konflikt? Čo je toto, ak nie priama provokácia svetovej vojny s použitím jadrových zbraní?“ povedal.