5. 11. 2022

Naivní Péťa a hlášky šéfa kabinetu ministra průmyslu a obchodu Štěpána Hofmana | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Až do včerejška u mě v hitparádě vládních hlášek vedl Pepík Síkela s jeho už legendární větičkou:

„Když nebudeme mít plyn, Německo zastaví část svého průmyslu a rozdělí se.“

Šéf kabinetu Štěpán Hofman ovšem patrně nechtěl zůstat pozadu a po několika nezdařilých pokusech překonat vtipnost svého ministra průmyslu a obchodu (byť některé jeho hlášky o tom, jak máme konečně vládu, za kterou se nemusíme stydět, byly hodně blízko) se mu to konečně podařilo, když na půdě Senátu prohlásil:

„Evropská unie nepřipustí, aby Němci zvýhodňovali své podniky.“

Musím se přiznat, že jsem byl zpočátku přesvědčen, že si to někdo vymyslel, aby našeho naivního Péťu zdiskreditoval. Ale pak jsem zasurfoval na Googlu a k mému překvapení jsem zjistil, že on to fakt řekl. 🙂

Kdyby nebyl šéfem exekutivy této země, tak by jeho prostoduchost byla až roztomilá. Takhle je to spíš k pláči.

Možná by bylo na čase, aby mu někdo vysvětlil, že v situaci, kdy Německo EU fakticky řídí a bruselská klika slouží pouze coby prodloužená ruka Berlína, opravdu madam von der Leyen a její tlupa byrokratů nemůže Němcům zakázat ani plivnout si u Hamburku do moře, natožpak nepřipustit, aby zvýhodňovali své firmy.

Tohle už mu snad fakt nikdo normální nemůže spolkonout, ne?

Myslím, že začíná být čím dál tím evidentnější, že když soudruzi z NDR Petra Fialu na jeho roli protektora Böhmen und Mähren (pardon – předsedy vlády České republiky) připravovali, tak někde udělali chybu.

Jen by mě zajímalo kde. 🙂

Zdroj: Jindřich Rajchl