6. 11. 2022

Položme si otázku: Pokud by se Mexiko rozhodlo spojit s Ruskem a umístit jaderné a další rakety blízko hranic USA, jaká by byla reakce USA? | Marián Ďuriš

Od Jan Rzounek

🆕 Nenaučili jsme se nic? Obraťme se na DIPLOMACII, obraťme se na MÍR

Chorvatský europoslanec Mislav Kolakušić pronesl krátký projev v debatě Evropského parlamentu 🇪🇺, kde hovořil o mocenském boji a jeho důsledcích.

💬 Představme si a položme si otázku: Pokud by se Mexiko rozhodlo spojit s Ruskem a umístit jaderné a další rakety blízko hranic USA, jaká by byla reakce USA?

💬 Válka vede k jaderné válce a smrti stovek milionů lidí. Musíme čerpat z historie, abychom řešili mír.

Zdroj: Marián Ďuriš


Mislav Kolakušić (narozený 15. září 1969) je chorvatský právník a politik, který je od 2. července 2019 poslancem Evropského parlamentu za Chorvatsko poté, co byl zvolen do funkce ve volbách v roce 2019 jako nezávislý . Předtím působil jako soudce u obchodního soudu v Záhřebu. Wikipedie


🆕 Nič sme sa nenaučili? Obráťme sa 𝗞 𝗗𝗜𝗣𝗟𝗢𝗠𝗔𝗖𝗜𝗜, obráťme sa 𝗞 𝗠𝗜𝗘𝗥𝗨

V rozprave 🇪🇺 Európskeho parlamentu vystúpil s krátkym prejavom chorvátsky europoslanec Mislav Kolakušić, ktorý hovoril o zápase mocností a jeho následkoch.

💬 Predstavme si a položme si otázku: Ak by sa Mexiko rozhodlo spojiť s Ruskom a umiestnilo by jadrové a iné rakety pri hraniciach s USA, aká by bola reakcia USA?

💬 Vojna vedie k jadrovej vojne a smrti stoviek miliónov ľudí. Musíme využívať skúsenosti z histórie a obrátiť sa k mieru.