9. 11. 2022

Jaká je Indie? …a přiletěli byste za mnou? | Tomáš Lukavec

Od Jan Rzounek

Jaká je Indie? …a přiletěli byste za mnou?🌺🇳🇪

Město Tiruvannamalai leží ve stínu posvátné hory Arunachala, která patří mezi 5 nejposvátnějších míst Indie. Stalo se rodištěm a kultovním místem tamilského Mistra Ramana Maharši. (o tom vám povím později)

Samotné město je útočištěm pro všechny tiché duše, které přicestovaly i z dálek pro meditaci, osobní rozjímání či restart. Není to běžné turistické místo, většinu tvoří samotní Indové.

Během četných meditací a procházek v úpatí hory v samotách se nemůžu zbavit pocitu, že se ocitám ve filmu Jíst, meditovat, milovat. Ve scénách, v kterých Julia Roberts potkává cizince a z očí odezírá jejich příběh.

Nechávám zatím vše plynout, fotím pramálo, internet je tu velmi slabý. Nicméně už nyní vím, že veškeré mé domněnky o Indii jsou pryč. Možná je to tím, že už nevnímám špínu jako špínu a uvnitř srdce cítím, že přes jinou barvu pleti jsme si my lidé v srdcích tak moc podobní.

Ale to bude na jiný příběh. Dnes si můžete vychutnat pohled na město z úrovně jeskyně, kde jsem několik hodin pobýval a ještě pobývat v tichostech budu.

Opatrujme se a zdravím vás!

Díky!

———————

💥slevový kód na všechny knihy, 15% dolu: DAREK

zde si stačí vybrat: https://1url.cz/cKjnM

———————

S úctou k vašemu vnitřnímu bohatství,

Tomáš Lukavec