9. 11. 2022

VIDEO: Irská europoslankyně: Evropská unie nás tahá do války a zaplatí to Evropa. Je mi z toho zle | Marián Ďuriš

Od Jan Rzounek

IRSKÁ europoslankyně: EU NÁS ZATAHUJE DO KONFLIKTU A EVROPA ZA TO DOPLATÍ, JE MI Z TOHO ZLE

Příspěvek z 9.4. 2022

🇮🇪 Clare Daly kritizovala sankce EU s tím, že členské státy to poškodí více, než je vyhlášený cíl sankcí. Europoslankyně a její kolega 🇮🇪 Mick Wallace nepodporují postoj Bruselu k posílání zbraní na Ukrajinu.

„Tentokrát to zaplatí obyčejní Rusové včetně těch, kteří jsou proti válce, a ještě více zaplatí Evropané, kteří čelí masivnímu nárůstu cen energií. Morální rozhořčení z ruské nelegální války, která způsobila toto šílenství, je v rozporu s mlčením o amerických nelegálních válkách v Iráku a Afghánistánu. Nejen, že jsme je neodsoudili, dokonce jsme se k nim připojili a pokračovali společně s nimi.

Šťastně rozdáváme miliardy na pokračování války na Ukrajině. Je mi z toho zle od žaludku. Za tento konflikt samozřejmě může Rusko, ale nesmíme ignorovat roli NATO a EU. Místo toho, aby prosazovala mír a zájmy Evropanů, Ukrajinců, občanů EU a ano, i ruských občanů, se 🇪🇺 EU stala nástrojem NATO a vojensko-průmyslového komplexu.

Potřebujeme ukončit konflikt, konec militarismu, příměří, vyjednat dohodu. Obnovme diplomacii a prosazujme mír! „Cokoli jiného nás dělá spoluviníky,“ řekla irská europoslankyně.

Článek Independent.ie: Europoslankyně Clare Dalyová kritizuje sankce EU proti Rusku a tvrdí, že je „nástrojem“ NATO

Příspěvek: Evropská podpora ukrajinské výzkumné komunitě (rozprava)

Odkaz na blog – Evropský parlament: Clare Daly

9.4. 2022

Zdroj: Marián Ďuriš


Michael Wallace (narozen 9. listopadu 1955) je irský politik a bývalý developer, který je od července 2019 poslancem Evropského parlamentu (MEP) z Irska za volební obvod Jih . Je členem Independents 4 Change , součásti The Vlevo v Evropském parlamentu – GUE/NGL . V letech 2011 až 2019 byl Teachta Dála (TD) za volební obvod Wexford. Wikipedie

Clare Daly (narozena 16. dubna 1968) je irská politička, která je od července 2019 poslankyní Evropského parlamentu (MEP) z Irska za dublinský volební obvod. Je členkou Independents 4 Change , která je součástí The Left in the European Parlament – ​​GUE/NGL. Wikipedie