13. 11. 2022

VIDEO: John Perkins – Zpověď ekonomického zabijáka: profesionálové, kteří podvodem obírají země po celém světě o biliony dolarů. Mezi jejich nástroje patří falešné finanční zprávy, zmanipulované volby, špinavé peníze, vydírání, sex a vražda | Marián Ďuriš

Od Jan Rzounek

🔴 JOHN PERKINS: Skutečně jsme vytvořili impérium…

💬 „Ekonomičtí zabijáci,“ píše John Perkins, „jsou vysoce placení profesionálové, kteří podvodem obírají země po celém světě o biliony dolarů. Mezi jejich nástroje patří falešné finanční zprávy, zmanipulované volby, špinavé peníze, vydírání, sex a vražda. Hrají hru starou jako impérium, ale takovou, která dosáhla nové a děsivé dimenze během této doby globalizace.“

💬 John Perkins by měl o tom něco vědět – jako ekonomický zabiják pro mezinárodní konzultační firmu přesvědčoval rozvojové země, aby přijímaly obrovské půjčky a nalévaly tyto peníze do amerických korporací. Americká vláda a mezinárodní rozvojové agentury pak vyžadovaly svou „libru masa“, včetně přístupu k přírodním zdrojům, vojenské spolupráce a politické podpory.

💬 Je to příběh zkušeností jednoho muže ze světa intrik, hrabivosti, korupce, stínové vlády a korporátních aktivit, do kterých byly Spojené státy zapleteny od konce války, a které mají hrozné důsledky pro budoucnost demokracie.

Toto je popis světoznámého bestselleru Zpověď lovce ekonomik (Spoveď ekonomického zabijaka), který najdete ve většině slovenských a českých knihkupectví. Kniha byla na seznamu bestsellerů New York Times více než 70 týdnů. Popsat obsah knihy může právě toto video.

Zdroj: Marián Ďuriš