15. 11. 2022

VIDEO: Propaganda a dezinformace. V Evropském parlamentu zněly plamenné výzvy. Chtějí zachraňovat planetu návratem do středověku, zbrojit, pálit mosty a nedávno chtěli každého povinně naočkovat | Marián Ďuriš

Od Jan Rzounek

Článek z 15. 11. 2022

🔵 Když KLIDNÁ ÚVAHA zchladí VÁŠNĚ zuřivých aktivistů…

V plenárních zasedáních Evropského parlamentu zněly plamenné výzvy. Stejná terminologie, stejná rétorika. A náhodou téměř ti samí, kteří chtějí zachraňovat planetu návratem do středověku, zbrojit, pálit mosty a nedávno chtěli každého povinně naočkovat.

💬 Tématem byla propaganda a dezinformace. Diskuse probíhala většinou podle černobílého vidění agilních komisařů a poslanců, kteří chtějí „monitorovat internet, osvobozovat mysl lidí a odstraňovat skryté nepřátele demokracie.“ A kdo nesmýšlí jako oni, si od nich vyslouží obvyklá vulgární označení. Nebo připraví „školení“, protože lidé podle nich nejsou schopni rozlišit pravdu od lži.

Monology, kde se asi 70% pléna předbíhalo kdo vyzve k radikálnějším a rychlejším krokům, přerušil německý akademik Gunnar Beck. V pětiminutovém sestřihu lze zachytit rozdíl mezi zuřivým hladem po větší moci v každé sféře, v každém tématu, a racionální, klidnou úvahou.

Zdroj: Marián Ďuriš


Gunnar Beck je německý politik, akademik a právník. Je poslancem Evropského parlamentu (EP) za stranu Alternativa pro Německo (AfD) a v současné době zastává pozici místopředsedy AfD v Evropském parlamentu a místopředsedy skupiny Identity & Democracy. Předtím byl a v současné době zůstává právníkem na SOAS , University of London. Wikipedie