16. 11. 2022

Mezi členskými státy EU roste přesvědčení, že posílání peněz do „černé díry“ hybridního režimu, stejně jako politika sankcí, nejenže nepřinesly výsledky, ale selhaly a pustoší evropskou ekonomiku | Marián Ďuriš

Od Jan Rzounek

🔵⚪️ HEGEROVA VLÁDA „PŘISLUHOVAČŮ“ MUSÍ SKONČIT, SLOVENSKO MÁ NA VÍC

Neúspěšné pokusy Evropské komise přinutit Maďarsko k podkopání vlastní suverenity a prosperity občanů mohou být našim sousedům terčem výsměchu.

🇪🇺 „Bloková politika“ vytváří mnoho sporů, prosazuje sankce poškozující ekonomiku a navíc náš ministr zahraničí bohužel kopíruje škodlivou linii, která škodí Slovensku.

Státu jako Maďarsko, které souhlasí s většinou evropských kroků (zejména v ekonomické sféře), však může dojít trpělivost, když ho nevolení byrokrati a progresivisté ohrožují a chtějí omezit volební práva.

Zatímco 🇪🇺 Evropská komise a rámec zahraniční politiky EU činí převážně ideologická rozhodnutí založená na „inspiraci“ zpoza moře, Budapešť upřednostňuje skutečnou politiku ve vztahu k partnerům a mocnostem, jako je Rusko, a do určité míry Čína. To často vede k obviněním, že náš soused je „ruská loutka“, ale realita je jednodušší. Snaží se racionálně a logicky zmírnit tlak na občany, protože ekonomické důsledky války a sankcí hluboce ovlivňují obyčejné lidi. Mezitím jsou úředníci v Bruselu nezraněni, mimo kontakt s drsnou realitou dne.

Unie navrhuje nový balíček „pomoc“ pro Kyjev ve výši 18 miliard eur, aby zajistil stálý cash flow v roce 2023. A aktivisté na sociálních sítích radostně křičí. Možná jejich radost přestane, pokud pocítí „zpětný ráz“ na vlastním pohodlí a cenách.

🇭🇺 Maďarsko si to uvědomuje. Neposílá zbraně, nedovolí, aby je přesouvali přes své území. Řekli, že nepodpoří ani nejnovější balíček „pomoci“ pro Ukrajinu. A mezi členskými státy EU roste přesvědčení, že posílání peněz do „černé díry“ hybridního režimu, stejně jako politika sankcí, nejenže nepřinesly výsledky, ale selhaly a pustoší evropskou ekonomiku.

Dávají za pravdu nám, kteří na 🇸🇰 Republika hodnotili a pojmenovali tyto věci pravým jménem od úvodu. Jasné a čitelné. Náš soused tuto politiku uvádí do praxe a dnes se přidává stále více států. Slovensku zatím s touto vládou chybí další šance být nositelem zdravého rozumu a zároveň chránit vlastní obyvatelstvo. Vláda musí přestat, 🇸🇰 Slovensko může udělat víc.

Zdroj: Marián Ďuriš