17. 11. 2022

Petr Fiala a jeho dotace pro neexistující Barmu. 50 milionů dolarů pro demokraty. Boj s covid-19 a příprava na další pandemie | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Tohle je Sam Bankman-Fried, dámy a pánové.

Třicetiletý nerd, který vymyslel krásný tunel jménem FTX. Jednalo se o crypto burzu, jež před pár dny zkrachovala, protože údajně z peněz svých zákazníků financovala své riskantní obchody.

Co je na tomto podvodu extrémně zajímavé je fakt, že Bankman Fried byl nesmírně štědrým donátorem všech možných libtardských projektů jako je například boj s klimatickou změnou nebo boj s covid-19 a příprava na další pandemie. Ba co víc, byl významným fundraiserem (získání prostředků) pro Ukrajinu, které štědře dotoval nákup zbraní a další vojenské techniky.

A chcete třešničku na dortu? Sam byl rovněž druhým největším donátorem Demokratické strany v letošní předvolební kampani v USA. Ještě letos na jaře a v létě (když už musel vědět, že jde FTX ke dnu) jí věnoval přes 50 milionů dolarů!

Schválně jestli uhodnete jméno muže, jenž jako jediný daroval této lžistraně víc. No, nemusíte hádat dvakrát – samozřejmě to byl George Soros. O parník (o „trochu“ víc).

Úsměvné je, že ke krachu FTX došlo těsně po volbách (museli to těch pár dnů podržet) a okradeno bylo přes milion investorů, včetně několika penzijních fondů.

No, něco mi říká, že tenhle podivín sedět nepůjde. A když, tak jen na chviličku. Strejda Joe, respektive jeho loutkovodiči, přece svého nejmilejšího bílého koníka padnout nenechají.

V této souvislosti nemohu nevzpomenout asi na 200 zpráv, které jsem dostal od svých příznivců o údajném bratranci Petra Fialy, Tomášovi Fialovi. Fascinuje mě, proč se strhl takový humbuk kolem tohoto pochybného podnikatele a jeho údajného napojení na našeho blyštivého předsedu vlády, když je veřejně známým faktem, že neziskovky, v nichž figuruje či figuroval on sám, obdržely na různých dotacích od státu již přes 90 milionů Kč.

Můj oblíbený projekt se nazývá „Posílení ženských a etnických organizací v procesu demokratizace Barmy“, na nějž obdrželo Centrum pro studium demokracie a kultury v roce 2015 dotaci 1.779.300 Kč.

Docela by mě zajímalo, co za ty skoro dva miliony Péťova partička vykoumala.

Jen tak mimochodem, Barma se už roku 1989 přejmenovala na Myanmar. Což evidentně naše ministerstvo zahraničí až do roku 2015 nezaregistrovalo.

Andrej Babiš je tak se svými 50 miliony, které ještě ke všemu reálně prostavěl, proti Péťovi naprostý čučkař.

Jen by mě fakt zajímalo, jak dlouho si tohle všechno ještě necháme líbit.

Zdroj: Jindřich Rajchl