18. 11. 2022

Republikáni ve Spojených státech iniciovali zákon o auditu všech peněz dříve přidělených Kyjevu Bidenovou administrativou | Karla Maříková

Od Jan Rzounek

Článek z 18. 11. 2022

❗️🇺🇸 Republikáni ve Spojených státech iniciovali zákon o auditu všech peněz dříve přidělených Kyjevu Bidenovou administrativou.

Americký lid si zaslouží vědět, kam jdou jejich těžce vydělané dolary na daních do jiné země, která není členem NATO, a sám prezident Biden řekl, že to nebude bránit,“ řekla autorka zákona Marjorie Taylor Greenová.

Návrh zákona stanovuje, že všechny dokumenty a zprávy týkající se financování Ukrajiny předloží Bílý dům ke kontrole nejpozději do 14 dnů po přijetí zákona.

Žádost se vztahuje na veškerou vojenskou, civilní a finanční pomoc poskytnutou Ukrajině za prezidenta Bidena.

Zdroj: Karla Maříková


Marjorie Taylor Greene (narozena 27. května 1974), známá také pod svými iniciálami MTG , je americká politička, podnikatelka a krajně pravicová, konspirační teoretička , která sloužila jako americká zástupkyně na 14. okrsku kongresu od roku 2021. Členka Republikánské strany a silná zastánce bývalého prezidenta Donalda Trumpa byla zvolena do Kongresu v roce 2020 po odchodu republikánského úřadujícího prezidenta Toma Gravese do důchodu. Wikipedie